Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
03.08.2021 01:35

Nemocnica modernizuje urologické operačné sály


Snímka zdroj: (FNsP Žilina).


Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina realizuje vlastnými kapacitami komplexnú rekonštrukciu dvoch operačných sál oddelenia urológie.


V posledných mesiacoch slúžil urologický pavilón na hospitalizáciu pacientov s ochorením COVID-19, no vzhľadom na zlepšenie epidemiologickej situácie a výstavbu novej červenej zóny ho v priebehu leta začala nemocnica pripravovať na opätovný návrat do pôvodného režimu.

Ako informoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek, stála COVID jednotka s lôžkami vrátane kyslíkového zabezpečenia, Jednotky intenzívnej starostlivosti a anestéziologickými lôžkami vznikne v izolovanej časti budovy Liečebne dlhodobo chorých. „Vďaka tomu budeme môcť do urologického pavilónu vrátiť jeho ambulancie, lôžkové oddelenie aj operačný program. Priestory sú kompletne vydezinfikované, vymaľované a bezpečné pre návrat personálu i pacientov,” priblížil I. Stalmašek s tým, že sťahovanie urológov následne uvoľní taktiež chirurgické odbornosti, ktoré sú nevyhnutnými zmenami naďalej čiastočne obmedzené.

Rozsiahle stavebné práce prebiehajú na prízemí urologického pavilónu v dvoch operačných sálach. Predpoklad ich dokončenia je koniec augusta. „V malej miere sme zmenili dispozíciu, kompletne rekonštruujeme starú elektroinštaláciu, upravujeme vodoinštaláciu a vymeníme okná. Používame materiály so špecifickými vlastnosťami prispôsobenými pre operačné priestory, takže na nové omietky aplikujeme hygienický antibakteriálny náter s prímesou striebra a na zaistenie rizika vytvorenia statickej elektriny tu položíme tiež elektrostaticky vodivú podlahu,” vysvetlil vedúci hospodárskych a stavebných činností FNsP Žilina Pavol Záň.

Okrem rekonštrukcie čaká operačné sály aj modernizácia vybavenia. Ako doplnil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice, ešte začiatkom roka zakúpili šesť operačných stolov. Posledný, ktorý čaká na uvedenie do prevádzky, je práve urologický. „Oddelenie urológie sa preto nielenže konečne vráti takpovediac „do svojho“, ale navyše bude mať k dispozícii zmodernizované operačné sály, ktoré prinesú pacientom, operatérom i celému tímu kvalitnejšie, lepšie a bezpečnejšie podmienky,” uzavrel I. Stalmašek.

 

Autor: (Lenka ZÁTEKOVÁ, hovorkyňa FNsP Žilina)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.03.2021
Pol milióna eur do modernizácie operačných sál
V rámci modernizácie vybavenia, zvýšenia kvality a bezpečnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti prichádza do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline šesť nových moderných operačných stolov v celkovej hodnote 520-tisíc eur.
viac
23.04.2021
Ďalšia modernizácia pre mamičky vo FNsP Žilina
Vyšší komfort a kvalitu hospitalizácie prináša pacientkam Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline modernizácia na štvrtom poschodí pavilónu gynekológie a pôrodníctva.
viac
31.05.2021
Ľubovnianska nemocnica má nový urgent, operačné i pôrodné sály
Ľubovnianska nemocnica má za sebou rozsiahlu rekonštrukciu. V rámci projektu dobudovania jej kapacít a modernizácie infraštruktúry sa tu preinvestovalo 7 miliónov eur.
viac
23.07.2021
Na modernizáciu nemocnice si mesto Šahy vezme úver 303 481 eur
Mestské zastupiteľstvo v Šahách schválilo realizáciu investičnej akcie Decentralizácia zdroja tepla a areálový plynovod pre objekty nemocnice v Šahách.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %