Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
27.05.2023 10:10

Na letisku v Senici bude Letecký deň detí, zakončia ho ohňostrojom


Ilustračná snímka, zdroj: Aeroklub Senica


Na letisku v Senici uskutočnia Letecký deň detí, ktorý bude dnes - v sobotu 27. mája. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.


Program sa začína od 13.30 h, chýbať nebudú letové ukážky Záhoráckeho aeroklubu Senica či letecká akrobacia. Súčasťou programu budú aj vyhliadkové lety a prehliadka lietadiel na ploche letiska.

K sprievodnému programu patrí aj ukážka techniky profesionálnych hasičov a colníkov či ukážky práce psovodov. "Letecké stroje i automobilovú techniku profesionálnych i dobrovoľných záchranárov, ako aj predvádzacie jazdy autoškoly doplnia kolotoče a nafukovacie atrakcie," uviedla Moravcová.         

V rámci programu na pódiu vystúpia deti a mládežníci, ktorí navštevujú jednotlivé záujmové krúžky v Centre voľného času Senica. "Prelínať sa budú so spevákmi a tanečníkmi základnej umeleckej školy. Program doplní predstavenie v podaní detského divadla Hoki Poki. Na záver je pripravená penová show a bodkou bude farebný ohňostroj," informovala hovorkyňa mesta.         

Do areálu letiska sa budú môcť návštevníci dopraviť aj kyvadlovou autobusovou dopravou, ktorá bude premávať v hodinových intervaloch.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2016
V Rači sa bude Deň detí oslavovať v novom amfiteátri
Vynovený a zrekonštruovaný amfiteáter v Rači už funguje v plnom prúde. Po veľkom úspechu na Hodoch 2016 sa tu bude v sobotu 4. júna od 14.00 do 18.00 konať Deň detí s pestrým programom.
viac
10.06.2019
Trojica podujatí prilákala tisíce návštevníkov
Deň detí, Malacká šošovica a Malacký piknik ovládli 1. jún v Malackách. Pestrý program a letné počasie prilákalo do Zámockého parku tisíce návštevníkov z mesta i okolia. Spojenie troch skvelých podujatí, ktoré je výsledkom spolupráce viacerých mestských organizácií, sa ukázalo ako výborný nápad.
viac
04.06.2022
Múzeum v Galante oslavuje Deň detí
Oslavu tohtoročného Medzinárodného dňa detí posunulo Vlastivedné múzeum (VM) v Galante na sobotu. Od popoludnia až do večerných hodín pripravilo pre najmenších zážitkové prehliadky, informovala o tom Judit Pukkai z VM.
viac
18.11.2023
Bratislava sa zapojí do iniciatívy k Svetovému dňu detí, namodro vysvieti UFO
Mesto Bratislava sa zapája do iniciatívy k Svetovému dňu detí, ktorý pripadá na 20. novembra. Ako pripomienka záväzku chrániť práva detí budú aj v hlavnom meste v daný deň svietiť niektoré dominanty na modro. Pripojiť k oslave sa dá už v sobotu na podujatí v Starej tržnici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %