Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
10.06.2019 12:55

Trojica podujatí prilákala tisíce návštevníkov


Snímka: N. Bednáriková


Deň detí, Malacká šošovica a Malacký piknik ovládli 1. jún v Malackách. Pestrý program a letné počasie prilákalo do Zámockého parku tisíce návštevníkov z mesta i okolia. Spojenie troch skvelých podujatí, ktoré je výsledkom spolupráce viacerých mestských organizácií, sa ukázalo ako výborný nápad.


Deň detí

Nový mesiac priniesol priam ideálne počasie na oslavu v parku. V priestore pred kaštieľom, kde bol situovaný program Dňa detí, bolo pre najmenších pripravené množstvo prekvapení. Hneď po príchode čakal na oslávencov zdravý darček v podobe čerstvého ovocia a poriadna dávka zábavy, o ktorú sa postarali sokoliari, leteckí modelári, chodúliari, maskoti. Nechýbalo maľovanie na tvár, tvorivé dielne, roztomilé domáce zvieratká či voz s konským záprahom, na ktorom sa mohli previesť po parku. Nádvorie kaštieľa sa premenilo na dopravné ihrisko so svetelnou križovatkou a železničným priecestím. Malí „motoristi“ na kolobežkách mali tak možnosť vyskúšať si správanie v cestnej premávke. Veľkým lákadlom pre všetky vekové kategórie boli vojenské autá, poľná kuchyňa a nemocnica z Klubu vojenskej histórie Mor ho!

Zvýšenú pozornosť pútalo pódium, na ktorom ako prví vystúpili Hanička a Murko z divadla pre najmenších a neskôr talenty z Centra voľného času. Veselý koncert skupiny Pánko roztancoval deti i rodičov a folklórny súbor Juránek predviedol opäť krásne vystúpenie plné tanca a hudby. S veľkou netrpezlivosťou sa čakalo na raperku Simonu

Hégerovú, alias Simu. Jej koncert bol sprevádzaný spoločným spievaním, tancovaním, nadšeným potleskom a nekonečným zástupom na autogramy. Záver patril parkúrovému vystúpeniu v podaní majstra sveta vo fitnes Michala Barbiera, ktorý predviedol dych vyrážajúce kúsky.

Súčasťou tohtoročnej oslavy Medzinárodného dňa detí v Malackách bola i charitatívna zbierka. „V zbierke nazvanej DETI DEŤOM pre občianske združenie AneMa sa v sobotu 1. júna podarilo vyzbierať 315,72 eur,“ povedala riaditeľka Centra voľného času Alžbeta Šurinová.

Malacká šošovica

Šošovicovú zónu vytvorilo na lúke pri kaštieli takmer 60 šikovných remeselníkov predávajúcich svoje výnimočné výrobky. Príjemnú náladu dotvorila malacká folková speváčka Lýdia Novotná, folkloristi z Juránka a šikovné deti z Latino Scool, ktoré naučili pár latino krokov aj tancachtivých návštevníkov. Pre záujemcov o športové aktivity bola pripravená parkúrová zóna a svoje si našli aj milovníci zdravej stravy.

Malacký piknik

Pre nadšencov piknikovania boli opäť pripravené pohodlné tulivaky a deky, z ktorých si mohli pozrieť bábkové divadlo s knižnými vílami alebo si prečítať zaujímavú knižku požičanú z knižnice priamo na pikniku. Svoju šikovnosť predviedli deti zo Štúdia mladých Divadla na hambálku. Priaznivci aktívnejšej formy oddychu mohli využiť požičovňu športových potrieb.

Tri tradičné podujatia mesta vytvorili v Zámockom parku skvelú atmosféru plnú pohody a oddychu pre rodiny s deťmi i bez detí. „Z celého dňa máme veľmi dobrý pocit, parkom sa šírila výborná atmosféra a prišlo omnoho viac ľudí ako po minulé roky na Deň detí a Malackú šošovicu. Návštevníci si okrem programu mohli užiť aj oddych v tieni stromov, čím sa v parku zdržali dlhšie,“ zhodnotila za Mestské centrum kultúry riaditeľka Jana Zetková.

Nakoniec spokojnosť s podujatiami vyjadrili aj samotní návštevníci:

Dáša: Celkovo super, sme radi za každé príjemné podujatie v meste. Ďakujeme!

Pavol: Osobne som tam nebol, no úplne mi stačila dcérkina šťastná tvárička, keď sa odtiaľ vrátila! Ďakujem Malackám a všetkým, ktorí sa na tom podieľali!

Jaroslav: Ďakujeme za ovocie zadarmo, potešilo.

Veronika: Nám sa páčilo. Deťom najviac Hanička a Murko a drevený kolotoč.

Azda žiadna akcia nie je bezchybná, preto vítame aj vaše postrehy a pripomienky:

Evka: Super, ale veľmi málo stánkov s občerstvením, hlavne jedlo.

Andrea: Za mňa palec hore. Do budúcna by som posilnila pitný režim. Stánok s ovocím by bol super, možno aj stánok so zmrzlinou. Som vďačná, že som nenašla žiaden stánok s balónikmi, konečne. Privítala by som nejaké edukačné aktivity – strava, ekológia, triedenie odpadu.

Organizátori však vedia, čo robiť, aby pozitívnych reakcií pribúdalo. „Všetko sa dá samozrejme zlepšovať, takže my už teraz premýšľame, čo spraviť budúci rok inak, aby spokojných návštevníkov pribúdalo,“ uistila J. Zetková.

Veľká vďaka za sobotu plnú zábavy patrí organizátorom všetkých troch podujatí: Mestu Malacky, Centru voľného času Malacky, Mestskému centru kultúry Malacky, Základnej umeleckej škole Malacky, Materskej škole Malacky, Mestskej polícii Malacky, TEKOSu a Malackej šošovici. Ďakujeme Malackým zberačom za zabezpečenie poriadku počas celého dňa, firme Dobré jablká za poskytnutie ovocia pre deti zadarmo a spoločnosti Maplan za sponzorský príspevok.

Autor: N. Bednáriková


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.05.2018
Zámok Vígľaš pripravil rozprávkový Deň detí
Blíži sa 1. jún a s ním aj sviatok našich najmenších. Zámocký hotel The Grand Vígľaš pri tejto príležitosti pripravil na nedeľu 3. 6. bohatý program pre celú rodinu.
viac
23.06.2018
Žubrienky z fontány v Zámockom parku sú zachránené
Priamo vo fontáne pri kaštieli v Malackách sa konala záchranná akcia – odchyt žubrienok. Na pomoc prišli aj žiaci 1. B triedy Spojenej školy sv. Františka Assiského s pani učiteľkou Petrou Janskou.
viac
11.10.2018
Malacká šošovica už túto sobotu
Malacká šošovica vo svojom jesennom prevedení sa uskutoční v sobotu 29. septembra na svojom stabilnom mieste – Kláštornom námestí pred františkánskym kostolom. Program sa začne v tradičnom čase o 9.00 h bubeníckou šou. Remeselného jarmoku sa zúčastní viac ako štyridsať predávajúcich.
viac
30.05.2019
Na programe aj cirkus obrov a maľovanie na tvár
Mesto Trebišov organizuje podujatie pre najmenších občanov pri príležitosti osláv Dňa detí. Na návštevníkov je pripravený pekný program sobotu 1. júna 2019 od 14.00 h na veľkej lúke v mestskom parku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %