Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
04.06.2022 12:55

Múzeum v Galante oslavuje Deň detí


Vlastivedné múzeum v Galante


Oslavu tohtoročného Medzinárodného dňa detí posunulo Vlastivedné múzeum (VM) v Galante na sobotu. Od popoludnia až do večerných hodín pripravilo pre najmenších zážitkové prehliadky, informovala o tom Judit Pukkai z VM.


"Malých návštevníkov čaká v každej našej expozícii iná aktivita. V lekárni si pripravíme elixír nesmrteľnosti, poskladáme si črepy keramík z archeologického náleziska, ochutnáme sladkosti našich starých a prastarých rodičov. Budeme loviť ryby, zahráme si puzzle a kocky, najmenších určite potešia tematické maľovanky," uviedla.       

Múzeum aj v priebehu roka pripravuje programy pre celé rodiny, pozýva na tvorivé dielne, malý remeselný trh či komentované prehliadky. V súčasnosti si možno pozrieť jeho expozície Mestská bytová kultúra, Sakrálne pamiatky, Tradičná ľudová kultúra galantského regiónu, Lekáreň, Mlyny a mlynárske remeslo, Archeologická lokalita Gáň-Brakoň a ďalšie. Pri príležitosti nedávneho podujatia Noc múzeí a galérií otvorilo výstavu s názvom Dotyk dreva – minulosť vpísaná do letokruhov. Pozostáva z niekoľkých tematických celkov ako druhy dreva, remeslá, nábytok, umenie, ktoré na seba nadväzujú a expozícii dodávajú mozaikový charakter. Výstava je sprístupnená do 24. septembra.       

 

Autor: (tasr


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2019
Prievidzské deti oslavovali les
Pri príležitosti Dňa Zeme sa v piatok 26. 4. 2019 na Námestí slobody v Prievidzi uskutočnila záverečná prezentácia a vyhodnotenie EKOROKU s Nestlé Slovensko, s. r. o. Tento environmentálny projekt sa v školskom roku 2018/2019 realizoval už po 16-krát a tentoraz sa venoval téme "OSLAVA LESA."
viac
06.05.2019
V Rákociho paláci oslávili sviatok svätého Floriána
Krajské múzeum v Prešove oslávilo Deň hasičov. Ten pripadá každý rok na sviatok svätého Floriána, ktorý sme si pripomenuli v sobotu 4 mája. K sprievodným podujatiam patrila aj špeciálna prednáška Sv. Florián - patrón hasičov a hasenie ohňa v minulosti.
viac
24.08.2019
V múzeu si možno pozrieť hrady kráľa Mateja Korvína
Výstavu Hrady kráľa Mateja otvára vo štvrtok Vlastivedné múzeum v Galante, ktoré ju pripravilo v spolupráci s Maďarským národným múzeom - Múzeom kráľa Mateja vo Vyšehrade.
viac
18.06.2020
Turisti v meste zažijú divadelné večery aj tematické prehliadky
Divadelné večery, tematické prehliadky aj program pre rodiny s deťmi ponúka počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny mesto Liptovský Mikuláš. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %