Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
11.01.2022 08:40

Myjava má k dispozícii 81 nájomných bytov, plánuje ďalšie


Mestský úrad v Myjave.


Mesto Myjava má v súčasnosti k dispozícii 81 nájomných bytov. Všetky sa nachádzajú na sídlisku Kamenné a sú situované v troch bytových domoch. Uviedol to hovorca mesta Marek Hrin.


Byty sú aktuálne plne vyťažené. "Je o ne záujem a aktuálne evidujeme 34 žiadateľov o mestský nájomný byt. Mesto v súčasnosti ďalšie bytovky s nájomnými bytmi nestavia, ale výstavba sa už dlhší čas plánuje a bola aj prerokovávaná mestským zastupiteľstvom," uviedol Hrin.

Mesto plánuje výstavbu komplexu štyroch bytových domov na sídlisku Vŕšok. "Predpoklad je taký, že tieto bytovky by mali byť dokončené do 31. decembra 2024. Výstavba, ak sa všetko podarí dotiahnuť do konca, bude realizovaná na náklady vlastníka pozemku, spoločnosti All Inclusive Myjava. Následne by sa zrealizoval odkup týchto bytových domov mestom do svojho výlučného vlastníctva. Celkovo sa má v nových bytovkách nachádzať 102 bytových jednotiek," informoval hovorca.

Ako doplnil, mesto sleduje situáciu v oblasti avizovanej podpory stavania nájomných bytov zo strany štátu. "Samospráva túto situáciu stále sleduje. Rovnako tak podmienky a možné formy podpory výstavby nájomných bytov. No hovoriť o nejakom výraznejšom zlepšení sa asi nedá," doplnil Hrin.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.05.2016
Štát momentálne neuvažuje o finančných náhradách pre reštituentov
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja momentálne o poskytovaní finančných náhrad reštituentom v Bratislave, namiesto náhradných nájomných bytov, neuvažuje.
viac
30.01.2018
V meste odovzdali 33 nájomných bytových jednotiek, pribudnú ďalšie
V posledných troch rokoch pribudlo v meste 88 bytových jednotiek.
viac
02.05.2018
V Myjave postavia nové byty z chátrajúceho hotela
V meste Myjava má v roku 2019 vyrásť 39 bytových jednotiek. Stavať ich bude súkromník a po dokončení má bytový dom odkúpiť mesto, ktoré v ňom bude prenajímať byty. TASR informoval hovorca mesta Marek Hrin.
viac
20.02.2019
Obec Kecerovce plánuje výstavbu ďalších nájomných bytov
Spolu 48 obecných nájomných bytov nižšieho štandardu by mohlo vyrásť v obci Kecerovce v okrese Košice-okolie do konca tohto roka. Projekt odobrilo obecné zastupiteľstvo na svojom februárovom zasadnutí. Ako pre TASR povedal starosta Miroslav Galas-Zaufal, záujem o byty je veľký.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %