Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
06.10.2021 02:05

Motiváciou na prihlásenie na trvalý pobyt v Bojniciach môže byť príspevok


Bojnice, Región Horná Nitra


Samospráva kúpeľného mesta Bojnice by mohla motivovať majiteľov nehnuteľností na území mesta na prihlásenie sa na trvalý pobyt finančným príspevkom. Ten by bol vo výške 100 eur na každého jedného nového obyvateľa.


 Navrhol to mestský poslanec Maroš Greschner, podľa ktorého by opatrenie prinieslo nové financie do mestského rozpočtu.       

"Príspevok by bol poskytovaný obyvateľom, ktorí tu sú v súčasnosti majiteľmi nehnuteľností, avšak nie sú obyvateľmi ako takými. Jeho účelom je motivovať týchto ľudí, aby si zmenili trvalé bydlisko a stali sa obyvateľmi mesta, keďže to má dosť významný finančný dosah," uviedol Greschner.

Mesto by si tak mohlo na tieto osoby uplatniť podielové dane, čo v súčasnom období predstavuje približne 500 eur ročne na osobu. "Ak by tento úkon vykonalo 100 osôb, ktoré v súčasnosti sú majiteľmi nehnuteľností, ale nie sú obyvateľmi mesta, prinesie to ročne do pokladnice 50.000 eur," vyčíslil s tým, že v Bojniciach žije pomerne veľa ľudí, ktorí tam nie sú prihlásení na trvalý pobyt. "Môže byť ich aj viac ako 100," dodal mestský poslanec.           

Podmienky vyplácania príspevku má určiť príslušná miestna norma, v zmysle poslaneckého návrhu Greschnera ju majú vypracovať zamestnanci mestského úradu. Schválením všeobecne záväzného nariadenia by sa mali zaoberať mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom októbra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
Mesto vyzýva cezpoľných, aby sa stali skutočnými Stupavčanmi
Mesto Stupava chce odstrániť rozdiel medzi evidovaným a skutočným počtom svojich obyvateľov.
viac
28.07.2020
Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlásilo štvrtý ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Súťaží sa aj o najkrajšie okolie vchodu do bytového domu.
viac
28.10.2020
Vďaka regulácii parkovania vzrástol Petržalke počet obyvateľov
V bratislavskej Petržalke vzrástol po 26 rokoch počet obyvateľov s trvalým pobytom. Dôvodom bolo minuloročné spustenie miestnej parkovacej politiky.
viac
03.06.2021
Do čistenia Prešova sa zatiaľ zapojilo takmer 1000 dobrovoľníkov
Festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti Milujem svoje mesto sa aj tento rok teší veľkému záujmu zo strany verejnosti. Vďaka zapojeným dobrovoľníkom sa za prvých 5 dní podarilo skrášliť 14 lokalít v Prešove.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %