Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
14.07.2022 04:15

Mesto Senica a MAS Záhorie pripravujú cyklotrasu z mesta až po Šaštín-Stráže


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Senica ako člen Miestnej akčnej skupiny (MAS) Záhorie pripravuje spolu s ďalšími členmi projekt na cyklotrasu, ktorá by mala spojiť Senicu a Šaštín-Stráže. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.


Cyklotrasa v dĺžke 14,67 kilometra by mala viesť pozdĺž toku rieky Myjava od senického letiska a napojiť by sa mala na existujúcu cyklotrasu pred Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie. "Súčasťou navrhovanej cyklotrasy je aj odbočka do obce Dojč v dĺžke 1,23 kilometra. V rámci realizácie by mali byť postavené aj dve lávky ponad rieku Myjava a odpočívadlo umiestnené v blízkosti baziliky," uviedla Moravcová.

MAS Záhorie pripravilo projektovú dokumentáciu pre územné konanie, ktoré momentálne prebieha. "O krok ďalej je úsek dlhý päť kilometrov od senického letiska po odbočku na obec Dojč, na ktorý mesto už spracováva projektovú dokumentáciu na stavebné konanie. Táto časť cyklotrasy by mala byť projektovo hotová už v auguste tohto roka," doplnila hovorkyňa mesta.

Zámerom samosprávy je uchádzať sa na výstavbu tejto časti cyklotrasy o finančné prostriedky z plánu obnovy a odolnosti, ktorý je zameraný na výstavbu, stavebné úpravy alebo rekonštrukciu cyklistickej infraštruktúry.

Financovanie z plánu obnovy je vo výške 100 percent. "Verím, že budeme s projektom úspešní, keďže mesto ako najväčší člen MAS Záhorie je oprávneným žiadateľom v rámci výzvy z plánu obnovy. Radi by sme cyklotrasu v budúcnosti potiahli až po rieku Moravu, kde by sa napojila na Moravskú cyklomagistrálu. Prepojil by sa tak celý región a cyklisti by sa pohodlne dostali na Baťov kanál alebo dokonca Devín," informoval primátor Senice Martin Džačovský.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.10.2019
Knihou Záhoria sa stala monografia o meste Šaštín-Stráže
Anketa Kniha Záhoria spoznala výsledky 11. ročníka, ktoré vyhlásila Záhorská knižnica v Senici. Víťazom sa stala monografia Šaštín-Stráže autora Štefana Ovečku. TASR o tom informovala riaditeľka Záhorskej knižnice v Senici Silvia Sameková.
viac
24.08.2021
Na cyklotrase v Senici pribudlo nočné bodové solárne osvetlenie
Pre lepší komfort cyklistov i peších, ktorí využívajú cyklotrasu, ktorá v Senici začína pri areáli mestského kúpaliska a smeruje na Kunovskú priehradu, pribudlo na 2,5 kilometri dlhom úseku bodové orientačné osvetlenie.
viac
11.11.2022
Obec chce turizmus rozvíjať obnovou klinčiarne a novou cyklotrasou
Obnovou viac ako 150 rokov starej budovy niekdajšej klinčiarne a vybudovaním novej cyklotrasy chce obec Muránska Huta v okrese Revúca prispieť k rozvoju cestovného ruchu na území Národného parku (NP) Muránska planina.
viac
12.07.2023
Mesto získalo 1,3 mil. eur na 3 kilometre dlhú cyklotrasu v Sásovej
Mesto Banská Bystrica získalo z plánu obnovy a odolnosti 1,3 milióna eur na vybudovanie cyklistickej infraštruktúry na najväčšom sídlisku Sásová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %