Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
30.12.2020 12:25

Liptovské mestá a obce podpísali memorandum o príprave stratégie rozvoja


Ilustračná snímka: (tasr).


Predstavitelia Ružomberka, Liptovského Mikuláša a okolitých obcí podpísali v utorok Memorandum o príprave Integrovanej územnej Stratégie mestského rozvoja Ružomberok-Liptovský Mikuláš. Informoval o tom hovorca mesta Ružomberok Viktor Mydlo.


„Úsilie je zamerané na čerpanie dostatočných finančných prostriedkov na rozvoj celého Liptova. Boli sme zaradení medzi 17 takýchto lokalít na Slovensku. Je to možnosť dať dostatok finančných prostriedkov na akcie, kde bude koordinovaná spolupráca pri projektoch, ktoré svojimi silami nemôžeme zvládnuť. Ale z prostriedkov Európskej únie sa zvládnuť dajú. Ide o všetky oblasti rozvoja od turistického ruchu po infraštruktúru,” povedal primátor Ružomberka Igor Čombor.

Mesto Ružomberok sa podpisom zaviazalo organizačne a administratívne koordinovať proces prípravy Integrovanej územnej stratégie Ružomberok-Liptovský Mikuláš a iniciovať vytvorenie Kooperačnej rady. „Hlavným účelom memoranda je najmä určiť územie udržateľného mestského rozvoja Ružomberok-Liptovský Mikuláš, spolupracovať na príprave Integrovanej stratégie predmetného územia ako súčasti Integrovanej územnej stratégie Žilinského samosprávneho kraja. A zriadiť Kooperačnú radu ako koordinačný nástroj funkčného mechanizmu partnerstva, komunikácie a rozhodovania pri príprave stratégie s určením základných princípov a pravidiel územnej spolupráce,” uviedol Mydlo.

Zúčastnené strany sa podľa neho dohodli, že územie udržateľného mestského rozvoja Ružomberok-Liptovský Mikuláš tvorí katastrálne územie mesta Ružomberok, mesta Liptovský Mikuláš a katastrálne územia susediacich obcí Likavka, Lisková, Turík, Liptovská Teplá, Bešeňová, Štiavnička, Liptovské Sliače, Ivachnová, Liptovský Michal, Bobrovník, Demänovská Dolina, Galovany, Gôtovany, Liptovská Sielnica, Liptovský Trnovec, Vlachy a Prosiek.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.02.2017
Prešov ako centrum kreatívneho priemyslu
Mesto Prešov a Prešovský samosprávny kraj budú spolupracovať pri príprave regionálneho Kreatívneho centra. Podpisom Memoranda o spolupráci to v utorok (21. 2.) potvrdili primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a predseda VÚC Peter Chudík.
viac
29.11.2017
Pre samosprávu je dôležitá podpora miestnej ekonomiky
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa v ostatnom období sústredilo na nástroje podporujúce lokálnu hospodársku politiku a teda miestnu ekonomiku.
viac
31.12.2020
Mestá a obce pod Tatrami chcú spolupracovať v rozvoji regiónu
Mestá Poprad, Kežmarok, Svit a Vysoké Tatry sa v spoločnom memorande dohodli o vzájomnej spolupráci.
viac
04.11.2021
ZMOS a SOŠV vidia v spolupráci užitočnosť aj spoločenský prínos
Združenie miest a obcí Slovenska a Slovenský olympijský a športový výbor spojili sily a idú spoločne rozvíjať šport.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %