Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
02.03.2024 08:00

Komárňanská nemocnica privítala žiakov strednej zdravotníckej školy


Snímka zdro:j AGEL SK


Nemocnica AGEL Komárno opätovne privítala žiakov 3. a 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy s vyučovacím jazykom maďarským a slovenským s cieľom motivovať ich k práci v zdravotníctve a priblížiť im ju v praxi.


Riaditeľka kvality a ošetrovateľskej starostlivosti AGEL PhDr. Jana Ondrišová, MPH, MBA spolu s námestníkom pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Komárno, PhDr. Csabom Bozsakym nedávno navštívili Strednú zdravotnícku školu v Dunajskej Strede, kde študentom predstavili komárňanskú nemocnicu, štipendijný program AGEL-u, možnosti ďalšieho štúdia s podporou spoločnosti AGEL a prerokovali možnosť exkurzie študentov. Tá sa uskutočnila práve tento týždeň.

V utorok v nemocnici privítali 43 študentov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy. Zdravotnícky personál ich previedol oddeleniami a predstavil im prácu sestier. Študenti absolvovali exkurziu celého zariadenia, navštívili izby pacientov, vyšetrovne aj pracovne sestier. Zaujali ich najmä oddelenia, ktoré prešli rekonštrukciou a vo vynovených priestoroch poskytujú väčší komfort hospitalizovaným pacientom.

„Verím, že táto exkurzia bola pre študentov Strednej zdravotníckej školy z Dunajskej Stredy prínosná a motivuje ich k tomu, aby po skončení štúdia zostali pracovať v zdravotníctve. V takom prípade ich radi privítame práve v kolektíve našej nemocnice,“ povedal riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška, MPH.

V súvislosti s dlhodobým nedostatkom zdravotníckych pracovníkov, najmä zdravotných sestier, nemocnica aj v tomto roku privítala možnosť spolupráce so Strednou zdravotníckou školou v Dunajskej Strede. Aj týmto spôsobom sa snaží vzdelávať a vychovávať ďalšie generácie medikov a zabezpečiť dostatočné personálne obsadenie zariadenia.

 

 

Autor: Mgr. Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.09.2020
Podujatia Župné školy v Avione a Župné školy pre teba sa tento rok neuskutočnia
Na základe vyvíjajúcej sa epidemiologickej situácie, pristúpil Bratislavský samosprávny kraj (BSK) k zrušeniu tradičných a rodičmi deviatakov vyhľadávaných podujatí. Ide o podujatie Župné školy v Avione, ale aj mimo bratislavské Župné školy pre teba v Pezinku, Senci a Malackách.
viac
30.10.2020
Internát strednej zdravotníckej školy zrekonštruujú za 2,2 milióna eur
Internát pri Strednej zdravotníckej škole (SZŠ) v Žiline zrekonštruujú za viac ako 2,2 milióna eur. Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martiny Remencovej odovzdali stavenisko na začiatku októbra a stavebné práce by mali trvať rok.
viac
17.02.2021
Výber strednej školy má deviatakom uľahčiť nová brožúra a webstránka ŽSK
Ponuku stredných škôl pre žiakov posledných ročníkov základných škôl (ZŠ) prezentuje nová brožúra Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a webová stránka mojastredna.sk. Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej podávajú deviataci prihlášky na stredné školy do 8. apríla 2021.
viac
21.06.2021
Stredná odborná škola vo Fiľakove sa môže pochváliť špičkovými dielňami
Spolu viac ako 1,1 milióna eur z dvoch projektov sa podarilo získať Strednej odbornej škole - Szakkӧzépiskola Fiľakovo. Z nich kompletne vynovila dielne praktického vyučovania, ktoré dnes slávnostne otvorili. Žiaci sa tak môžu vzdelávať na špičkových strojoch a získať lepšie uplatnenie v praxi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %