Sobota 18.09.2021
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
15.09.2021 08:15

Nemocnica AGEL Komárno dostala srdce vďačnosti


Srdce vďačnosti


Nemocnica Komárno AGEL má vo svojom areáli nové srdce. Ide o srdce vďačnosti, ktoré nemocnici podarovalo mesto Komárno.


Srdce je výrazom poďakovania za to, že sa nemocnica pripojila k  zbierke vrchnáčikov pre Združenie na pomoc  ľudom s mentálnym postihnutím v Komárne.

Veľké červené srdce, kde všetci s dobrým srdcom môžu prispieť vrchnáčikmi z PET fliaš na dobrú vec sa nachádza na viditeľnom mieste v areáli komárňanskej nemocnice. Oficiálne ho odovzdal vedeniu nemocnice primátor mesta Béla Keszégh v závere uplynulého týždňa. ,,Srdce bolo postavené pri vstupe do nemocnice ako symbol lásky, odvahy, statočnosti, bojovnosti a sebaobetovania.  Srdce je orgán, zabezpečujúci obeh krvi, a preto je ozdobou pri hematologickom oddelení. V našom regióne žijú ľudia s obrovským srdcom, ktorým je blízka spolupatričnosť a pomoc, verím, že sa nám srdce podarí naplniť,“ uviedla námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Gabriela Filkóová. Veľké červené srdce okamžite vyvolalo záujem verejnosti aj zamestnancov nemocnice.

Autor: Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.07.2016
Vyznáte sa v symboloch na plastových obaloch?
Každá fľaša či iný plastový produkt je označený istým symbolom. Vyznáte sa v nich a viete, čo daný symbol na fľaši znamená?
viac
23.04.2021
Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Komárno pokračuje
Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Komárno nadobudol reálne kontúry. Na prvý pohľad je už viditeľný nový skelet budovy, ktorá prepojí tri budovy tak, aby pacienti ani personál nemocnice nemuseli medzi nimi prechádzať zvonku.
viac
29.04.2021
V Štúrove pribudlo prvé kovové srdce na zber vrchnákov z PET fliaš
Mesto Štúrovo dostalo do daru od spoločnosti SKC foundry, s. r. o. kovové srdce na zber vrchnákov z PET fliaš. Kovové srdce slúžiace ako zberné miesto pre plastové vrchnáky osadili v centre mesta v blízkosti okružnej križovatky Nánanskej cesty.
viac
10.05.2021
Komárňanská nemocnica zvyšuje kapacity očkovania až na 700 ľudí denne
Nemocnica AGEL Komárno síce eviduje pandemickú situáciu ako stabilnú, počas víkendu však prijala desiatich covid suspektných pacientov. Prioritou nemocnice v boji s pandémiou ostáva očkovanie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %