Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
24.06.2024 10:05

Nemocnica AGEL Komárno pomáha mestu rozhýbať obyvateľov


Ilustračná snímka, zdroj: Ahoj Komárno


Nemocnica AGEL Komárno sa stala partnerom projektu „Pohni sa Komárno“, ktorým sa mesto snaží motivovať ľudí k aktívnemu životnému štýlu.


Spustilo pre nich špeciálnu webovú stránku, kde nájdu komplexné informácie najmä o športových príležitostiach v meste, ale aj užitočné rady od fyzioterapeutov z komárňanskej nemocnice.

Mnohí pacienti prichádzajú do nemocnice s ochoreniami, ktoré vznikajú práve kvôli nedostatku pohybu. Aktuálne štúdie a prieskumy potvrdzujú, že už aj maloleté deti ho majú príliš málo. Väčšinu času venujú pasívnemu tráveniu pri elektronických zariadeniach. Napriek tomu, že mesto má širokú ponuku športových klubov, záujem zo strany detí a rodičov je nízky. Primátor mesta preto oslovil nemocnicu, ako poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, aby bola partnerom pri vytvorení webovej stránky, ktorá obyvateľom zabezpečí prehľad pohybových aktivít a prísun užitočných informácií o zdravom životnom štýle.

„Oceňujeme záujem zástupcov mesta o zdravie obyvateľov Komárna. Vítame túto iniciatívu, ktorá určite môže prispieť k lepšej kondícii a k postupnému zníženiu chorobnosti ľudí. V rámci dlhodobo dobrých vzťahov Nemocnice AGEL Komárno s mestom Komárno plánujeme zapojiť do projektu aj našich fyzioterapeutov, ktorí vytvoria edukačné materiály a videá pre seniorov. Aj tie budú uverejnené na novo vytvorenom webe,“ uviedla MUDr. Gabriela Filkóová, námestníčka pre LPS Nemocnice AGEL Komárno.

Autor: (ts-Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2021
Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Komárno pokračuje
Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Komárno nadobudol reálne kontúry. Na prvý pohľad je už viditeľný nový skelet budovy, ktorá prepojí tri budovy tak, aby pacienti ani personál nemocnice nemuseli medzi nimi prechádzať zvonku.
viac
15.09.2021
Nemocnica AGEL Komárno dostala srdce vďačnosti
Nemocnica Komárno AGEL má vo svojom areáli nové srdce. Ide o srdce vďačnosti, ktoré nemocnici podarovalo mesto Komárno.
viac
16.09.2021
Nemocnica AGEL Komárno privítala 12 nových lekárov
Nemocnica AGEL Komárno vďaka svojim rozvojovým programom, zaujímavým investíciám, ktoré prinesú skvalitnenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti získala v posledných mesiacoch až 12 nových absolventov po ukončení štúdia medicíny.
viac
06.08.2022
Komárňanská nemocnica ponúka novinku – maderoterapiu
Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich pacientov novinku. V ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie rozšírili poskytované služby a od augusta ambulancia ponúka maderoterapiu. Je to druh masáže - terapia drevom, ktorá má vyše storočnú tradíciu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %