Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
06.08.2022 09:05

Komárňanská nemocnica ponúka novinku – maderoterapiu


Ilustračná snímka (AGEL)


Nemocnica AGEL Komárno pripravila pre svojich pacientov novinku. V ambulancii fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie rozšírili poskytované služby a od augusta ambulancia ponúka maderoterapiu. Je to druh masáže - terapia drevom, ktorá má vyše storočnú tradíciu.


Maderoterapia je hĺbková masáž tkanív založená na princípe lymfodrenáže. Na rozdiel od lymfodrenáže, ktorá sa využíva z medicínskeho hľadiska pri lymfedémoch, lipedémoch, fleboedémoch, atrózach, reumatických ochoreniach, abláciách prsníkov a podobne, maderoterapia je estetická prírodná technika výborná na formovanie postavy bez poškodenia pokožky alebo tkaniva v oblasti stehien, bokov a zadku. Podstatou je rozprúdenie lymfy správnym smerom. Obe terapie sú vhodné proti celulitíde avšak pri maderoterapii využívame anatomicky navrhnuté nástroje z dreva rôznych tvarov a veľkostí.

Lipohypertrofia - tzv. celulitída je výraznejšia u obéznejších žien, ale postihuje aj štíhle ženy. Zvykne sa nazývať aj pomarančová kôra, mäkká koža, viditeľné sú jamky na koži. Maderoterpaia znižuje lokálne hromadenie tuku, tonizuje svaly, rozbíja tukové bunky. Pokožka je spevnená, jamky, pomarančová kôra mizne, keďže stimuluje produkciu elastínu. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, podporuje spaľovanie tukov. Prirodzene odstraňuje toxíny z tela. Okrem estetického vplyvu na zlepšenie vzhľadu pokožky metóda zabezpečuje aj holistický aspekt ošetrenia. „Pre každého klienta individuálne vyberáme spôsob na dosiahnutie tohto efektu. Použitím vhodných esenciálnych olejov a znalosťami a fungovaní lymfatického systému získavame komplexnú terapiu s mnohostranným charakterom“ povedala fyziaterapeutka Bc. Daniela Harušťáková. Maderoterapia nie je hradená zo zdravotného poistenia.

 

Autor: Mgr. Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.03.2021
Nemocnica AGEL Komárno vyzýva darcov krvi na pomoc
Nemocnica AGEL Komárno avizuje nedostatok zásob krvi všetkých krvných skupín. Vyzýva preto všetkých darcov, ktorí môžu, aby prišli darovať najvzácnejšiu tekutinu. Chýbajú hlavne krvné skupiny 0 a A.
viac
23.04.2021
Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Komárno pokračuje
Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Komárno nadobudol reálne kontúry. Na prvý pohľad je už viditeľný nový skelet budovy, ktorá prepojí tri budovy tak, aby pacienti ani personál nemocnice nemuseli medzi nimi prechádzať zvonku.
viac
15.05.2021
Komárňanská nemocnica cez víkend zaočkuje 2000 ľudí
Od pondelka bude možné navštíviť v nemocnici príbuzného za dodržania stanovených podmienok.
viac
15.09.2021
Nemocnica AGEL Komárno dostala srdce vďačnosti
Nemocnica Komárno AGEL má vo svojom areáli nové srdce. Ide o srdce vďačnosti, ktoré nemocnici podarovalo mesto Komárno.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %