Piatok 30.10.2020
Dnes má meniny 
Šimon, Simona
°C
15.10.2020 10:20

Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy aj zatieňovaním pieskovísk


Snímka zdroj: (bratislavskenoviny.sk).


Bratislavská mestská časť Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy. Tento rok sa v rámci opatrení zamerala na päť detských ihrísk, kde prostredníctvom plachiet zatienila pieskoviská.


Informovala o tom karloveská starostka Dana Čahojová s tým, že detské ihriská v správe mestskej časti patria medzi zmenami klímy najtrpiacejšie zóny.      

„Detské ihriská a pieskoviská sú u nás čoraz vystavenejšie prudkému slnku aj vzhľadom na prostredie sídlisk, ktoré je cez leto extrémne prehriate. Aby sme deťom zvýšili komfort a chránili ich pred ultrafialovým žiarením, snažíme sa postupne na tých najexponovanejších ihriskách takéto tienidlá doplniť,“ priblížila starostka.      

Karlova Ves v roku 2018 rozbehla päťročný projekt financovaný zo zdrojov Európskej komisie. Jeho hlavným cieľom je zrealizovať viacero opatrení proti prehrievaniu verejných priestranstiev a detských ihrísk. Jedným z prostriedkov je aj tienenie prostredníctvom exteriérových tieniacich plachiet. Jeho realizáciu podporila aj Prvá stavebná sporiteľňa zo svojho grantového programu.       

Tá v roku 2019 poskytla 5000 eur na prvú fázu projektu orientovanú na zadržiavanie dažďovej vody, výsadbu zelene vrátane adopcie zelene a poskytovanie starostlivosti o ňu obyvateľmi okolitých bytových domov. „V tomto roku smerovalo na účel zatienenia piatich detských ihrísk ďalších 3000 eur,“ spresnil hovorca spoločnosti Radovan Slobodník.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Karlova Ves bude poskytovať dotácie podľa nových pravidiel
Firmy, združenia, spolky, organizácie a rovnako tak podnikatelia so sídlom alebo sférou činnosti na území bratislavskej Karlovej Vsi budú môcť i v tomto roku požiadať mestskú časť o dotáciu, určenú pre verejnoprospešné služby a účely, podporu podnikania a zamestnanosti.
viac
12.04.2017
Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy
Keď je v lete v okolí obchodného centra v susedstve bratislavského Sadu Janka Kráľa teplota 33 stupňov, jeho čierna strecha je rozpálená na 50. V korunách stromov v sade je to však len 17,5 stupňa.
viac
19.05.2017
Modernizáciu Karloveskej radiály chcú urobiť rýchlo a kvalitne
Modernizáciu Karloveskej radiály chce hlavné mesto urobiť čo najrýchlejšie, zároveň však spôsobom, ktorý bude minimalizovať riziko reklamácií a vynútených opráv chvatne a nekvalitne vykonanej práce. Vo vysielaní relácie spravodajskej televízie Tablet.TV to uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
viac
21.08.2020
Ako využívať v tejto dobe detské exteriérové ihriská
Počas mimoriadnej epidemiologickej situácie na území Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19, ktoré ohrozuje verejné zdravie, boli vydané mnohé opatrenia hlavného hygienika SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %