Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
04.03.2024 03:10

Karlova Ves skontrolovala detské ihriská, žiadne nie je rizikové


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Bratislavská Karlova Ves nechala pred začiatkom jarnej sezóny skontrolovať 26 najvyužívanejších verejných detských ihrísk, ktoré má vo svojej správe. Žiadne z nich nebolo označení ako rizikové alebo nevyhovujúce. TASR o tom informoval hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.


"Hodnotila sa celková úroveň ich bezpečnosti. Klasifikácia sa prideľovala na základe stupnice od jedna do päť," priblížil Heldes.         

Z kontrolovaných karloveských detských ihrísk skončilo 12 s hodnotením 1, čo znamená výborné. Ďalších desať ihrísk skončilo s hodnotením 2, teda veľmi dobré. Zvyšné štyri ihriská skončili s hodnotením tri, čiže dobré.         

Takmer tri desiatky najvyužívanejších detských ihrísk skontrolovala spoločnosť, ktorá disponuje certifikátom na vykonávanie kontrol detských ihrísk.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.10.2020
Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy aj zatieňovaním pieskovísk
Bratislavská mestská časť Karlova Ves bojuje proti zmenám klímy. Tento rok sa v rámci opatrení zamerala na päť detských ihrísk, kde prostredníctvom plachiet zatienila pieskoviská.
viac
21.11.2020
V bratislavskej Karlovej Vsi vznikne nový park
Celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk. Na opačnom konci od skateparku bude detské ihrisko so šmykľavkou alebo malým tunelom pre najmenších.
viac
26.05.2021
Bratislava vyhlásila súťaž na rekonštrukciu Jurigovho námestia
Hlavné mesto Bratislava v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy a mestskou časťou Karlova Ves vyhlásil architektonicko-krajinársku súťaž na rekonštrukciu verejných priestranstiev na Jurigovom námestí.
viac
07.07.2023
Karlova Ves sa pripravuje na zapojenie do PAAS, plánuje tri zóny
Bratislavská Karlova Ves sa pripravuje na zapojenie celomestského systému regulovaného parkovania (PAAS). Mestská časť plánuje tri parkovacie zóny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %