Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
16.06.2022 11:40

K bezplatnej MHD pribudli zdieľané bicykle


Snímka zdroj: (tasr).


K bezplatnej mestskej hromadnej doprave (MHD), ktorú mesto Vranov nad Topľou spustilo začiatkom roka, pribudlo v stredu aj 50 zdieľaných bicyklov.


Samospráva od projektu, ktorý realizuje v spolupráci so súkromnou spoločnosťou, očakáva elimináciu áut v meste a s ňou súvisiace zlepšenie kvality ovzdušia. Mesto o tom informovalo na svojej internetovej stránke.

"Tak ako pri doprave zdarma od systému zdieľaných bicyklov očakávame, že nám pomôže znížiť počet áut v meste, hluk, prach, čiže zníženie produkcie škodlivých emisií a zlepšenie kvality ovzdušia a zároveň aj takto chceme motivovať obyvateľov k využívaniu alternatívnych možností prepravy," uviedol primátor Ján Ragan.

Zdieľané červeno-biele bicykle budú spočiatku zaparkované na ôsmich štartovacích stanovištiach. Verejnosť ich nájde pred mestským úradom, pri hlavnom cintoríne i pri cintoríne na Mlynskej ulici, pri autobusovej stanici, tržnici, letnom kúpalisku, autobusovej zastávke na Dlhej ulici a tiež v mestskej časti Čemerné oproti domu kultúry. "Používatelia ich však po ukončení jazdy môžu nechať zaparkované hocikde v meste. Potrebné však je ich umiestniť na vhodnom mieste, a to napríklad na okraji chodníka či na odstavnej ploche tak, aby nezavadzal chodcom alebo aby neblokoval cestu," informovalo mesto s tým, že služba bude v prevádzke do konca októbra.

Podmienky a spôsob užívania zdieľaných bicyklov sú zverejnené na webstránke mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2021
Vranov nad Topľou chce zaviesť bezplatnú MHD
Mesto Vranov nad Topľou by od budúceho roka chcelo pre svojich obyvateľov zaviesť bezplatnú mestskú hromadnú dopravu (MHD). Samospráva predpokladá, že by týmto krokom znížila počet motorových vozidiel v uliciach.
viac
25.07.2022
Počet cestujúcich MHD od zavedenia bezplatnej prepravy stúpol
Za prvý polrok od spustenia bezplatného cestovania mestskou hromadnou dopravou (MHD) vo Vranove nad Topľou stúpol počet cestujúcich v porovnaní s minulými rokmi o 15 000, čo predstavuje približne 17 percent. Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke.
viac
06.06.2023
V Dubnici nad Váhom spustili do prevádzky systém zdieľaných bicyklov
Mesto Dubnica nad Váhom oficiálne spustilo od soboty (3. 6.) prevádzku systému zdieľaných bicyklov. Informovala o tom dubnická viceprimátorka Andrea Blajsková.
viac
04.01.2024
Mesto po dvoch rokoch skončilo s MHD zadarmo
Mestská hromadná doprava vo Vranove nad Topľou už nie je pre cestujúcich zadarmo. Po dvoch rokoch od jej zavedenia mesto nenašlo peniaze na dotovanie tejto služby, ktorú poskytovalo nielen pre obyvateľov mesta, ale aj celého okresu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %