Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
28.09.2021 01:00

Jednou z najnavštevovanejších destinácií na Záhorí sú kúpele v Smrdákoch


Kúpele Smrdáky. Snímka zdroj: Sorger.sk


Kúpele v Smrdákoch s využitím sírovodíkovej minerálnej vody a sírneho bahna sa zameriavajú predovšetkým na liečbu kožných ochorení v kombinácii s chorobami pohybového aparátu.


 TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Kapacita kúpeľov je pri plnom vyťažení približne 300 miest vrátane detskej liečebne Eva. "V nej je možné ubytovať približne 30 detí. Najčastejšími pacientmi sú pacienti s atopickým ekzémom či psoriázou. Pacienti s týmto ochorením tvoria približne 80 percent našich klientov," uviedla riaditeľka kúpeľov Smrdáky Dana Hlavnová.       

"Kúpele Smrdáky a aj samotná obec sú jedným zo základných pilierov OOCR Záhorie aj z hľadiska kritéria počtu prenocovaní, ktoré musia jednotlivé oblastné organizácie cestovného ruchu spĺňať. Kúpele každoročne navštívi viac ako 50.000 klientov, ktorí okrem samotných kúpeľov navštevujú aj ďalšie destinácie v našom regióne, čím ich podporujú aj ekonomicky," informoval predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.       

Pýchou kúpeľov je rozľahlý park, ktorý ku komplexu patrí. "Park má približne 300 rokov a vyskytujú sa v ňom aj zákonom chránené stromy. Nachádza sa na rozlohe približne 16 hektárov. Okrem pacientov ho v hojnom počte navštevujú aj ľudia z obce a blízkeho okolia. Súčasťou parku je aj novo opravený tenisový kurt," doplnila riaditeľka.       

V Smrdákoch sa už tradične uskutočňuje každý rok aj výstava najlepších fotografií v súťaži Záhorie – rozmanitá zem, ktorú organizuje OOCR Záhorie. "Keďže liečebné kúry nie sú stále, návštevníci potrebujú vyplniť voľný čas. Mnohé z týchto fotografií sú po skončení sa jednotlivých ročníkov vystavené v priestoroch kúpeľov a ukazujú krásy Záhoria. Mnohým návštevníkom slúžia ako inšpirácia na výlety do miest, kde boli fotografie zhotovené," informoval Lidaj.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Dni bieloruských umelcov na Liptove
Liptov od 8. do 11. novembra 2016 navštívia umelci z Bieloruska. V KÚPEĽOCH LÚČKY budú ľudoví umelci vystavovať umelecké a remeselné diela a zoznámia nás so svojou kultúrou. Vstup na podujatie v Kúpeľnom hoteli Choč je bezplatný.
viac
30.04.2021
OOCR Záhorie spustilo fotografickú súťaž Záhorie - rozmanitá zem
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie vyhlásila štvrtý ročník fotografickej súťaže Záhorie - rozmanitá zem. Informoval o tom výkonný riaditeľ organizácie Martin Lidaj.
viac
18.05.2021
Deň otvorených búd sa uskutoční tento víkend 22. mája
Deň otvorených búd 2020, ktorý bol pôvodne plánovaný vlani 24. októbra, sa napokon uskutoční 22. mája. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
22.06.2021
Na kúpalisku v Senici a na Kunovskej priehrade pribudnú defibrilátory
Na kúpalisku v Senici a na pláži na Kunovskej priehrade pribudnú pred letnou sezónou nové defibrilátory. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %