Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
19.05.2023 03:20

Detva tento rok svoje letné kúpalisko neotvorí, areál je zničený


Letné kúpalisko Detva.


Mesto Detva tento rok svoje letné kúpalisko neotvorí. Dôvodom je jeho súčasný stav, ktorý nie je spôsobilý na prevádzku. Potvrdil to hovorca samosprávy Milan Suja.


Ako ďalej uviedol, na kúpalisku bolo pracovné stretnutie vedenia mesta a niektorých poslancov mestského zastupiteľstva. Jeho cieľom bolo zhodnotiť stav a vybavenosť pred letnou sezónou v roku 2023. "Nedostatkov, ktorých oprava by stála množstvo finančných prostriedkov, bolo priveľa," spresnil. Podľa neho medzi ne patrí dlažba pri vstupoch, ktorá opadáva i zapchaté odtoky v detskom bazéne. "Závažnejšie však je, že sa prepadáva jedna strana hlavného bazéna. O tom, že v pôde nie je všetko v poriadku, svedčí aj čiastočne vytlačený oporný múr nad potokom," objasnil hovorca. "Strecha nad budovou, v ktorej je technologické zariadenie, sa tiež o pár desiatok centimetrov posunula," poznamenal.

Primátor Detvy Branislav Baran povedal, že samotné sfunkčnenie kúpaliska by mesto stálo niekoľko stotisíc eur. Keby však podľa Suju chceli z neho urobiť moderné zariadenie, ktoré by spĺňalo súčasné štandardy, museli by nájsť v rozpočte viac peňazí.

Športovo-rekreačný areál letného kúpaliska v Detve od základov naposledy zrekonštruovali pred letnou sezónou v roku 1992. "Priestor však nikdy nedobudovali kompletne podľa vypracovanej projektovej dokumentácie," zdôraznil riaditeľ Správy športových zariadení mesta Detva Ján Murín. Doplnil, že urobili prvú etapu, ktorej súčasťou boli bazény, technologická časť na úpravu vody i odberný objekt. Boli to tiež napríklad oplotenie, elektrická prípojka a dočasný objekt sociálnych zariadení. Uskutočnenie druhej etapy už však nebolo. Objekty ako vstup do areálu, šatne, sprchy, pokladnica, šatne pre zamestnancov, miestnosť plavčíka a objekt reštauračných služieb s občerstvením zostali len v štádiu plánov.

Podľa Murína absentujú služby, ktoré by letné kúpalisko a jeho celý areál mali v letných mesiacoch poskytovať. Konštatoval, že väčšinu potenciálnych návštevníkov odrádzajú studená voda v bazénoch i parkovanie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2016
Letná sezóna plná atrakcií v areáli Delňa začína
Oficiálne slávnostné otvorenie sa uskutoční už 7. júla 2016 o 13. hodine. Pripravených je množstvo sprievodných akcií a letných atrakcií.
viac
28.07.2017
Mesto zrekonštruuje novobanské kúpalisko
Dlhé roky zatvorené a chátrajúce kúpalisko v Novej Bani sa konečne dočká svojej obnovy. Poslanci mesta totiž ešte koncom minulého roka vypočuli dlhoročné volanie obyvateľov po rekonštrukcii kedysi populárneho miesta na letný oddych a podporili zámer jeho obnovy a zmodernizovania.
viac
18.06.2022
Letné kúpalisko otvorilo tohtoročnú letnú sezónu
Letné kúpalisko vo Veľkom Krtíši v sobotu otvorilo tohtoročnú letnú sezónu. Pre TASR to potvrdil riaditeľ príspevkovej organizácie Správa športových zariadení mesta Veľký Krtíš Marian Vrško. Poznamenal, že kúpalisko má za sebou kompletnú rekonštrukciu.
viac
27.06.2022
Letné kúpalisko plánuje tohtoročnú sezónu otvoriť 1. júla
Letné kúpalisko v Detve plánuje tohtoročnú letnú sezónu otvoriť v piatok 1. júla. Potvrdil to hovorca mesta Milan Suja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %