Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
21.11.2022 01:30

Deti budú môcť svoje nápady na zlepšenie mesta posielať primátorovi


Ilustračná snímka.


Viaceré bratislavské mestské organizácie otvoria počas tohto týždňa svoje brány pre žiakov základných škôl. Urobia tak v rámci Týždňa pre deti, ktorým štartuje projekt Mesto pre deti.


Jeho cieľom je zvýšiť ich záujem o svoje mesto a podnietiť ich k väčšej angažovanosti i zodpovednosti. Svoje nápady môžu posielať primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi od 21. novembra.

"Deti sú našimi rovnocennými partnermi. Vytvorili sme web, cez ktorý mi budú môcť svoj nápad napísať, natočiť, nafotiť či nakresliť. Potrebujeme s deťmi komunikovať, čo znamená aj počúvať ich názory," skonštatoval Vallo.

Svoje nápady na zlepšenie môžu posielať vo forme videa, kresby či listu cez formulár, ktorý nájdu od pondelka (21. 11.) na webovej stránke www.mestopredeti.sk. Magistrát uvíta akékoľvek návrhy na zmeny verejného priestoru v okolí ich domova, školy, obchodu či ihriska. Nová platforma má fungovať dlhodobo a podnety sa budú pravidelne vyhodnocovať a posielať kompetentným oddeleniam. S autormi najlepších nápadov či podnetov sa primátor porozpráva aj osobne.

Práve aktivitami v mestských organizáciách počas tohto týždňa chce hlavné mesto prebudiť záujem najmladších obyvateľov o mesto a jeho fungovanie. Počas zábavno-náučných prednášok sa napríklad dozvedia, ako sa Bratislava stala mestom, kadiaľ putuje pitná voda, kým sa dostane do vodovodných kohútikov, alebo čo skrývajú priestory vozovne pre autobusy.

Školáci z prvého aj druhého stupňa budú môcť navštíviť Múzeum mesta Bratislavy, Galériu mesta Bratislavy, zoo, Hrad Devín, Mestské lesy v Bratislave, Odvoz a likvidáciu odpadu, Dopravný podnik Bratislava, Bratislavskú vodárenskú spoločnosť či Primaciálny palác. Pripravených bude 20 rôznych aktivít.

Načasovanie aktivít súvisí so Svetovým dňom detí, ktorý každoročne pripadá na 20. novembra. Projekt je výsledkom partnerstva s organizáciou UNICEF (Detský fond OSN), ktorá sa zameriava na dlhodobú a systematickú pomoc deťom.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2017
Primátor I. Nesrovnal: V prípade Hlavnej stanice je čas konať
Posledný deň minulého roku vypršala Zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi Hlavným mestom SR Bratislavou a spoločnosťou Transprojekt s.r.o. (investorom projektu výstavby Hlavnej stanice), ktorá poškodila všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.
viac
02.09.2019
Mesto opäť podporí udržateľné hospodárenie so zrážkovou vodou
Mesto Bratislava aj tento rok podporí formou finančného príspevku malé projekty udržateľného hospodárenia so zrážkovou vodou. Cieľom je zlepšiť mikroklímu mestského prostredia a zmenšiť negatívne vplyvy zmeny klímy na území Bratislavy.
viac
02.06.2022
Bratislava chce zlepšiť bezpečnosť ulíc v okolí škôl, chystá prvé zmeny
Mesto Bratislava spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB) chcú zlepšiť bezpečnosť ulíc v okolí škôl v hlavnom meste a zvýšiť percento školákov, ktorí chodia do školy pešo.
viac
24.01.2023
Do projektu bezpečnosti detí v okolí škôl sa zapojí ďalších 10 ZŠ
Hlavné mesto Bratislava rozširuje projekt Mesto pre deti, ktorého cieľom je zvýšiť bezpečnosť detí a žiakov v okolí základných škôl (ZŠ). K minuloročnej pilotnej škole Tbiliská v Rači sa má tento rok pridať ďalších desať škôl vo viacerých mestských častiach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %