Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
06.04.2021 11:40

Cyklotrasy v okolí Krupiny ocenia aj náročnejší turisti


Ilustračná snímka: (tasr).


Cyklotrasy v okolí Krupiny ocenia aj náročnejší turisti. Okrem cestičiek v prostredí viníc, lúk či dedín, v ktorých sú stále živé tradície, sa v regióne Hont nachádzajú aj trasy, ktoré sú náročné a vhodné pre horské bicykle.


Takou je Greenway, čo je 29-kilometrový úsek, ktorý sa dá prejsť za štyri hodiny a označený je modrou značkou. Informovala marketingová manažérka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus Zuzana Jóbová.

Táto regionálna cykloturistická trasa spája deväť lokalít. Sú to Drážovce, Ladzany, Biele dráhy, Stará Hora, Sebechleby, Mladá Hora, Nemčianske vinice, Hontianske Nemce a Kráľovce-Krnišov.

V regióne typickom vinohradníckou produkciou sa však nachádzajú aj cyklotrasy, ktoré sú hodnotené ako stredne náročné. Sú to napríklad Hontianska cyklomagistrála (53 kilometrov), ktorá sa začína v Detve a končí sa na hrade Bzovík, Hrušovský okruh (75 kilometrov), Cez tri kopce a stovky viníc Drážovce – Bukovina (34 kilometrov) a iné. V regióne sa nájdu aj nenáročné cyklotrasy, ako napríklad Súdovská trasa (32 kilometrov) a Lišovská trasa (19 kilometrov).

Región Hont podľa Jóbovej vidí svoj potenciál v rozvoji cykloturistiky. Prispieť má k tomu požičovňa v Krupine na Obchodnej ulici. V súčasnosti má osem elektrobicyklov a doplnkové vybavenie pre rodiny s malými deťmi. Požičať si ich turisti môžu na štyri hodiny, deň, ale aj na dlhšie obdobie. „Sú vhodné pre pasívnych cyklistov, oslovujú ľudí, pre ktorých aktívny relax neznamená automaticky nadpriemernú fyzickú námahu. Sú mimoriadne vhodné pre seniorov, ktorí tvoria značnú časť návštevníkov okresu Krupina vďaka kúpeľom v neďalekých Dudinciach,“ spomenula.

Záujemcom je k dispozícii web www.bajkujvhonte.sk a požičovňa funguje na základe telefonických a on-line objednávok. „Na jedno nabitie je možné na našich elektrobicykloch prejsť až 80 kilometrov. Týmto si záujemcovia môžu pozrieť nielen krásy regiónu Hont, ale aj blízku Banskú Štiavnicu alebo Podpoľanie. Sieť nabíjacích bodov v regióne sa len začína budovať,” zdôraznil Matej Trtol z občianskeho združenia Bajkuj v Honte.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Destinácia „bratislavský región“ už aj so Záhorím
Členovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na svojom včerajšom (19. 12. 2016) valnom zhromaždení schválili vstup Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie do KOCR Bratislava Region Tourism.
viac
31.05.2017
Na severnom Spiši a v Pieninách pribúdajú špeciálne horské cyklotrasy
Na severnom Spiši a v Pieninách majú milovníci horskej cyklistiky k dispozícii aj takzvané singletraily. V regióne sa nachádzajú za Ľubovnianskym hradom a pri obci Lechnica v okrese Kežmarok.
viac
15.09.2017
Návštevnosť Trenčianskeho kraja rastie
Záujem o Trenčiansky kraj z roka na rok stúpa. Potvrdzujú to štatistické údaje a porovnania návštevnosti z predchádzajúcich rokov. Rozlohou síce malý, ale turistickým potenciálom veľký Trenčiansky kraj navštívilo v prvom polroku 2017 o 19 % viac turistov ako v rovnakom období minulého roku. 
viac
02.10.2020
Na zaniknutom hrade sa konala prvá komentovaná prehliadka
Na zaniknutom hrade Breznica sa vo štvrtok (1. 10.) v rámci projektu Pohronská hradná cesta konala vôbec prvá komentovaná prehliadka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %