Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
30.08.2021 04:00

Charitatívna cyklojazda Parasport24 tour pomôže tento rok v Trenčianskom kraji


Ilustračná snímka: (tasr).


Niekoľko tisíc eur odovzdá aj v tomto roku občianske združenie Parasport24, ľuďom v núdzi v rámci cyklistického podujatia Parasport24 tour.


Pre pandemickú situáciu bude tento rok cyklistický pelotón, zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností, pomáhať iba v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK).

Ako informoval organizátor a šéf občianskeho združenia Miroslav Buľovský, charitatívne cyklojazdy v rámci 14. ročníka podujatia odštartujú v utorok (31. 8.) a potrvajú do 3. septembra. V tomto roku sa organizátori rozhodli skrátiť trasu a nemeniť ubytovacie zariadenie.

„Keďže sme pre pandémiu museli pripraviť opäť skrátenú verziu, cyklisti prejdú 150 kilometrov. Trasa povedie cez Trenčiansky kraj, keďže je to dlhodobo kraj, ktorý nám vychádza v ústrety vždy, keď to potrebujeme,“ uviedol Buľovský.

K pelotónu sa každoročne pripája množstvo známych osobností z rôznych oblastí verejného života – herci, speváci, hudobníci či moderátori. Tentoraz si zabicyklujú športovkyňa Danka Barteková, herečky Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková, herec Juraj Bača, moderátor Patrik Herman či speváci Martin Harich a Jakub Petraník.

„Určite sa stretneme s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc v danej obci, kde budeme stáť. Teším sa aj na stretnutia so žiakmi základných či stredných škôl, ktoré budú aktuálne začínať nový školský rok. Tým akcia spĺňa aj charakter osvety ľudí s hendikepom a zároveň charakter pomoci sociálne slabším rodinám. Podujatie nielen pomáha, ale aj inšpiruje. Sme veľmi radi, že sme motivovali aj mnohých ďalších, ktorí podobným spôsobom športujú,“ doplnil Buľovský.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2020
Parasport24 tour odštartuje vo Vršatskom Podhradí
Trinásty ročník najväčšieho športovo–charitatívneho podujatia na Slovensku, Parasport24 tour, odštartuje tento rok z Vršatského Podhradia v Ilavskom okrese. Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností odštartuje v nedeľu 31. mája, podujatie potrvá do 3. júna.
viac
29.01.2021
Dotačné schémy TSK sú už otvorené
V rámci Dotačného systému Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK, Zelených očí a podpory zážitkového vzdelávania na stredných školách prerozdelí župa medzi žiadateľov v tomto roku takmer 700 tisíc eur.
viac
02.02.2021
Do modernizácie športovísk chce TSK investovať viac ako 1,7 milióna eur
Viac ako 1,7 milióna eur chce Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investovať do budovania a modernizácie športovísk. Investíciu schválili na svojom minulotýždňovom zasadnutí poslanci Zastupiteľstva TSK.
viac
19.07.2021
Cyklomaratónom chcú upozorniť na rastúci počet kolízií s cyklistami
Upozorniť na rastúci počet dopravných nehôd, pri ktorých dochádza k zraneniu cyklistov, chcú organizátori Prešovského cyklomaratónu. V poradí siedmy ročník podujatia sa uskutoční 28. augusta a jeho heslom bude Vodiči, na ceste nie ste sami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %