Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
12.01.2022 12:30

Budúci týždeň zasadne Predsedníctvo ZMOS


Snímka zdroj: (ZMOS).


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger zvolal v poradí 15. rokovanie Predsedníctva ZMOS. Témy reflektujú na aktuálny legislatívny vývoj a priority ZMOS.


Po otvorení a voľbe návrhovej komisie predsedníctvo prerokuje informáciu o plnení uznesení. Následne bude prerokovaná informácia o postupe plnenia priorít Snemu ZMOS, ktorú uvedie Ladislav Adamovič, expert K-ZMOS. V poradí 4. bodom rokovania bude Informácia o petičnej akcii pre zvýšenie počtu volebných obvodov, po ktorej bude nasledovať informácia o partneroch ZMOS a informácia o digitálnom reštarte a environakadémii. Všetky tri materiály uvedie Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS. Primátor Fiľakova Attila Agócs predloží informáciu k návrhom v oblasti podpory národnostných menšín. 

Návrh postupu ZMOS

ZMOS po analýze Európskej charty miestnej samosprávy uvedie Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS a Katarína Kremser, expert Kancelárie ZMOS. Ďalším bodom rokovania budú aktuálne informácie z prípravy programového obdobia Európskych investičných a štrukturálnych fondov 2021 – 2027 a Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky, ktoré predloží Zuzana Špačeková, expert Kancelárie ZMOS. Pred bodom rôzne a záverom rokovania predsedníctvo ešte prerokuje Informáciu o podaní podnetu na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky v súvislosti so školskou legislatívou. 

Rokovanie Predsedníctva ZMOS sa uskutoční 19. januára 2022 v Bratislave. 

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.08.2020
Komuniké z 5. zasadnutia Predsedníctva ZMOS
V poradí 5. zasadnutie Predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska sa venovalo hlavne problematike odpadového hospodárstva a Envirofondu.
viac
20.01.2022
Komuniké z 15. rokovania Predsedníctva ZMOS
V poradí 15. rokovanie Predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska sa venovalo mimoriadne dôležitým témam. Okrem iného schválilo otvorený list predsedovi vlády a tiež jednoznačne podporilo prípravu štrajkovej pohotovosti ako reakciu na legislatívny proces a mnohé prijímané zákony.
viac
22.04.2022
Komuniké zo 17. zasadnutia Predsedníctva ZMOS
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger zvolal na 21. apríla v poradí 17. zasadnutie Predsedníctva ZMOS. Kľúčovými témami boli nárast cien stavebných materiálov, sociálna oblasť a školstvo.
viac
25.04.2022
Komuniké z 13. zasadnutia Rady ZMOS
V dňoch 21. a 22. apríla 2022 sa v priestoroch hotela Senec v Senci uskutočnilo v poradí 13. zasadnutie Rady Združenia miest a obcí Slovenska. Rokovania sa zúčastnila aj hlavná školská inšpektorka a analytici z viacerých spoločností.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %