Nedeľa 09.08.2020
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
03.10.2018 12:25

Brusel spoznal víno a umenie Malých Karpát a Južnej Moravy


„Malé Karpaty sú najvýznamnejšou vinohradníckou oblasťou na Slovensku, nachádzajú sa tu najväčšie slovenské vinice s viac ako tisíc ročnou históriou. Obstoja v konkurencii so zahraničnými vínami a práve preto sme sa rozhodli odprezentovať ich v Bruseli a to s pomocou študentov z našej vinárskej školy v Modre,“ povedal na otvorení podujatia predseda Bratislavského kraja Juraj Droba.


Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky sa v utorok 25. septembra konala v priestoroch Kancelárie Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli ochutnávka malokarpatských a juhomoravských vín spojená s vernisážou študentských diel.


Podujatie venované pripomenutiu okrúhleho výročia vzniku bývalého Československa zorganizoval Bratislavský kraj v partnerstve s Juhomoravským krajom a jeho zastúpením v Bruseli.

Jednou z top priorít pre Bratislavský samosprávny kraj je oblasť stredného školstva, podpora odborného vzdelávania a prepojenia s praxou. Práve preto sa podujatie konalo v spolupráci so strednými školami v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, konkrétne so Školou úžitkového výtvarníctva J. Vydru, Strednou odbornou ovocno-vinárskou školou z Modry a Strednou odbornou školou gastronómie a hotelových služieb z Bratislavy, ktorej žiaci pomáhali v Bruseli. Degustácia vín bola sprevádzaná ochutnávkou lokálnych produktov ako bratislavské rožky, ktoré napiekli študenti župnej školy alebo slovenské syry, ktoré sponzorsky poskytla Agrofarma Červený Kameň..

Podujatie zorganizovala kancelária Bratislavského kraja v Bruseli v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

„Naším cieľom je, aby sme do Bratislavského kraja pritiahli turistov z Belgicka. V tomto prípade nejde o kvantá turistov. Belgicko je malá krajina, ide však o zaujímavý profil turistu, ktorého baví gastronómia a víno, a vďaka tomu sa nám podarí dostať ho aj mimo Bratislavy. Navštívi malokarpatské vinice, prípadne niektoré z našich gastropodujatí. Z turisticko-destinačného pohľadu je pre nás zaujímavé práve letecké spojenie Brusel – Bratislava, ktoré by sme chceli doplniť okrem pracujúcich cestujúcich aj turistami,“ uzavrel riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.11.2016
Žiaci župných škôl navaria v Bruseli
Týždeň slovenskej kuchyne, ktorý sa začína dnešným dňom v Bruseli, ako súčasť oficiálnych aktivít pod záštitou Predsedníctva SR v Rade EÚ, predstaví zamestnancom európskych inštitúcií slovenské jedlá v podaní žiakov bratislavských župných škôl.
viac
27.11.2018
Koniec billboardov na župných školách
Bratislavský samosprávny kraj pristupuje k opatreniam proti neúnosnému vizuálnemu smogu takzvaných pútačov, preto nebude predlžovať zmluvy na umiestňovanie billboardov na pozemkoch a plotoch škôl vo svojej správe a postupne ukončí existujúce.
viac
30.05.2019
Prezident vyzdvihol nápady a smerovanie bratislavskej župy
Bratislavskú župu navštívil prezident SR Andrej Kiska. Išlo o zdvorilostnú návštevu, počas ktorej s predsedom BSK Jurajom Drobom predebatovali viacero tém z oblasti školstva, športu, dopravy, sociálnej oblasti, financií a hospodárenia župy či externého financovania projektov.
viac
20.09.2019
BSK: Európska komisia odobrila návrh župy
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba spolu s deväťčlennou skupinou poslancov župného Zastupiteľstva apeloval v Bruseli za akútnu potrebu navyšovania kapacít základných škôl v obciach Bratislavského kraja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %