Utorok 26.09.2023
Dnes má meniny 
Edita
°C
22.05.2023 01:30

Brezno kúpi objekt starej nemocnice, plánuje v nej zariadenie sociálnych služieb


Ilustračná snímka.


Objekt starej nemocnice na Rázusovej ulici v Brezne kúpi mesto od nemocnice za 290 000 eur. Rozhodli o tom minulý týždeň poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí jednohlasne schválili tento zámer primátora Tomáša Abela.


Mesto tam plánuje vybudovať ďalšie zariadenie sociálnych služieb, napríklad domov pre seniorov alebo denný stacionár, ktoré nutne potrebuje, aby uspokojilo dopyt obyvateľov.

Ako konštatoval Abel, budova starej nemocnice sa už roky nevyužíva a pomaly chátra. Hoci ju vlastník viackrát ponúkal na predaj cez verejno-obchodnú súťaž, nikto nemal záujem.

"S kolegami poslancami sme si urobili obhliadku stavu priestorov a rozhodli sme sa, že ju kúpime. Je to vynikajúca nehnuteľnosť práve pre nejaké sociálne zariadenie, výborná poloha a pekné prostredie s parkom. Myslím si, že sme vyrokovali priaznivú cenu," zdôraznil brezniansky primátor s tým, že do príprav nového projektu sa chcú pustiť čo najskôr.

"Dnes evidujeme skupinu asi 200 ľudí, ktorí majú záujem o podobné zariadenie, ale my im nevieme vyhovieť. Ak by malo kapacitu okolo 40 ľudí, je okamžite plné," dodal Abel.

Mesto kúpi objekt starej nemocnice z vlastných zdrojov, na vybudovanie zariadenia sociálnych služieb plánuje použiť externé zdroje, hlavne z eurofondov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2021
Ľubovnianska nemocnica má nový urgent, operačné i pôrodné sály
Ľubovnianska nemocnica má za sebou rozsiahlu rekonštrukciu. V rámci projektu dobudovania jej kapacít a modernizácie infraštruktúry sa tu preinvestovalo 7 miliónov eur.
viac
22.08.2022
Ľubovnianska nemocnica v Starej Ľubovni otvorila parkovací dom
Ľubovnianska nemocnica v Starej Ľubovni otvorila v piatok 19. augusta nový parkovací dom. Jedinečný projekt spolu s priľahlými parkoviskami má zlepšiť dostupnosť k medicínskym službám a komfort zamestnancov i pacientov zdravotníckeho zariadenia.
viac
30.01.2023
Na Horehroní spustili petíciu za zachovanie nemocnice v terajšom rozsahu
Na Horehroní v týchto dňoch spustili avizovanú petíciu za zachovanie Nemocnice s poliklinikou v Brezne v celom doterajšom rozsahu poskytovaných zdravotníckych činností, ako aj za jej zaradenie do siete kategorizovaných nemocníc druhej úrovne.
viac
30.03.2023
Petíciu za zaradenie nemocnice do II. úrovne podpísalo takmer 30 000 ľudí
Petíciu za zachovanie Nemocnice s poliklinikou (NsP) Brezno v celom doterajšom rozsahu poskytovaných zdravotníckych činností a jej zaradenie do siete kategorizovaných nemocníc druhej úrovne podpísalo takmer 30 000 ľudí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %