Štvrtok 21.10.2021
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
21.09.2021 09:15

Budovu bývalej práčovne plánujú zbúrať, namiesto nej postavia plaváreň


Ilustračná snímka


O tom, ako bude vyzerať nový objekt a areál plavárne s celoročnou prevádzkou v Dubnici nad Váhom rozhodne odborná porota, zložená z architektov z celého Slovenska.


Odborná porota architektov, ktorá bude hodnotiť súťaž o budúcu podobu novej plavárne s celoročnou prevádzkou, zasadala v polovici septembra.

„V tomto čase sme tesne pred spustením architektonickej súťaže. Vďaka nej bude spomedzi súťažiacich vybraný víťaz a zhotoviteľ projektovej dokumentácie k pripravovanému projektu plavárne. Definovali sme si podmienky a kritériá, ktoré budú súčasťou zadania súťaže. K novej plavárni sme opäť o krok bližšie,“ vysvetlila Eva Granátová z oddelenia strategického rozvoja mesta a verejného obstarávania.

Samotná architektonická súťaž by mala trvať tri mesiace. Po nej bude môcť mesto pristúpiť k rokovaniu s víťazom súťaže o uzatvorení zmluvy na realizáciu projektových prác.

Nová plaváreň by mala vyrásť na mieste chátrajúcej práčovne pri zimnom štadióne. Táto lokalita je vhodná z viacerých dôvodov. Napr. prebytkové teplo zo zimného štadióna, ktoré vzniká pri výrobe ľadu, by mohlo byť využívané na ohrev vody v bazéne. Prevádzka budúcej plavárne tak bude ekonomickejšia a aj ohľaduplná k životnému prostrediu. V blízkosti sa taktiež nachádzajú parkoviská s kapacitou približne sto státí.

Budova bývalej práčovne je momentálne jedným z problematickejších objektov. Priťahuje zo spoločnosti vyčlenených jedincov, zriedkavé nie sú ani zásahy polície. „Budovu preto v blízkej dobe asanujeme, a to najmä z hľadiska bezpečnosti obyvateľov, ktorí v tejto lokalite žijú alebo ňou prechádzajú, nehovoriac o susednom zariadení pre seniorov,“ dodal k téme dubnický primátor Peter Wolf.

Presný termín zbúrania budovy závisí od trvania potrebných prípravných prác a nevyhnutných administratívnych postupov.

Autor: (ts-Dubnica nad Váhom, Mgr. Veronika Rezáková)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2019
Zo Skalky až na Velehrad
Skalka nad Váhom pri Trenčíne je považovaná za najstaršie pútnické miesto na Slovensku. Velehrad v Zlínskom kraji zase patrí k najvýznamnejším pútnickým miestam strednej Európy. Teraz ich spája nová medzinárodná Cyrilometodská pútnická trasa.
viac
25.02.2020
Park pri soche na Námestí Matice slovenskej skončil v súťaži na druhom mieste
Od roku 2015 prebieha na Slovensku súťaž Záhrada roka, Park roka a Detail roka, ktorú vyhlasuje Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu. Jej cieľom je upriamiť pozornosť na kvalitne odvádzanú prácu záhradných a krajinných architektov a prezentovať ich hodnotne vykonanú prácu smerom k verejnosti.
viac
15.06.2020
Na 8 projektov použije dubnická samospráva 960 000 eur z rezervného fondu
Na osem investičných akcií v Dubnici nad Váhom pôjde v tomto roku z rezervného fondu mesta 960 000 eur. Zmenou rozpočtu o tom rozhodli na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva dubnickí poslanci.
viac
27.05.2021
Dubnica získala na výstavbu cyklotrasy viac ako 824-tisíc eur
Nový cyklistický chodník s dĺžkou 2,9 km prepojí mesto Dubnica nad Váhom napojením zo Štúrovej ulice s mestskou časťou Prejta bezpečným aj atraktívnym spôsobom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %