Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
06.10.2020 01:17

ZMOS spracoval newsletter k PPP v samospráve


Ilustračná snímka.


Združenie miest a obcí Slovenska sa v rámci analytickej štúdie venovanej alternatívnemu financovaniu municipálneho rozvoja zameralo na rôzne formy získania financií pre mestá a obce.


Jednou z možností sú verejno-súkromné projekty. K problematike PPP zo spomínanej analýzy sme spracovali špeciálny newsletter.

Limitujúce finančné zdroje na rozvoj obcí a miest zostáva pre mestá a obce najpálčivejším problémom zabezpečenia ich funkcií. Tento problém je znásobený v atmosfére výpadku príjmov v dôsledku ekonomickej krízy spôsobenej pandémiou. Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť financie pre rozvoj municipálnej infraštruktúry sú projekty verejno-súkromného partnerstva. Finančná štruktúra rozvojových zdrojov totiž umožní kombinovať zdroje a zručnosti verejného a súkromného sektora, v tomto prípade zdrojov obcí a miest so súkromnými zdrojmi podnikateľských subjektov.

Dokument je k dispozícii TU 

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.08.2020
Návratná finančná výpomoc
Ministerstvo financií Slovenskej republiky predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky materiál „Návrh na poskytnutie návratných finančných výpomocí obciam a vyšším územným celkom na kompenzáciu výpadku dane z príjmov fyzických osôb v roku 2020“.
viac
28.09.2020
ZMOS: Štúdia k možnostiam alternatívneho financovania municipálneho rozvoja
Združenie miest a obcí Slovenska vypracovalo analytickú štúdiu zameranú na alternatívne financovanie municipálneho rozvoja.
viac
22.10.2020
Výzva na podporu komplexného prístupu v MRK v PSK
Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre časť OPĽZ vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok zameranú na podporu komplexného prístupu v šiestich obciach s marginalizovanými rómskymi komunitami v Prešovskom kraji.
viac
01.12.2020
Podľa prieskumu ZMOS mobilný internet nie je samozrejmosťou
Združenie miest a obcí Slovenska pozná výsledky prieskumu zameraného na internetizáciu samospráv. Odkrýva realitu verejných wifi zón a napovedá, aké ponuky prichádzajú mestám a obciam.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %