Nedeľa 07.03.2021
Dnes má meniny 
Tomáš
°C
15.02.2021 11:25

ZMOS pokračuje v spolupráci so Slovenskou sporiteľnou


Ilustračná snímka.


Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje v spolupráci so Slovenskou sporiteľnou. V snahe podporovať rozvoj samospráv sme na rovnakej lodi.


„ZMOS a Slovenská sporiteľňa majú za sebou obdobie dobrej spolupráce. Preto v nej pokračujeme aj v tomto roku,“ hovorí predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger podľa ktorého „so Slovenskou sporiteľnou sme na jednej lodi. Pomáhame samosprávam sa rozvíjať a rásť. Nie vždy je to jednoduché, ale úspech závisí aj od partnerstiev.“

Rovnako to vidí aj riaditeľ Slovenskej sporiteľne pre verejný a neziskový sektor Stanislav Plevák. Ten konštatuje: „V oblasti úverov sa orientujeme na potreby miest a obcí. Poznáme ich príležitosti aj záujem rozvíjať komunity. Vieme aká je aktuálna situácia, ale aj to, že vďaka investíciám dokážu mestá a obce pomôcť naštartovať ekonomiku. Samosprávam mimoriadne veríme, čo dokazuje aj naša pomoc, napríklad pre Miestne akčné skupiny. Preto pokračovanie v spolupráci je spájaním síl na to, aby sme podporili mestá a obce v ich rozvojových impulzoch.“

Združenie miest a obcí Slovenska zároveň oceňuje aktivity Slovenskej sporiteľne v oblasti neziskového sektora, ktoré banka realizuje prostredníctvom aktivít svojej nadácie. „Sú podanou pomocnou rukou konkrétnym komunitám, mladých ľudí motivujú k športu, ponúkajú zaujímavé grantové aktivity za ktorými vidíme snahu pomáhať tým, ktorí to potrebujú,“ dodáva predseda Združenia miest a obcí Slovenska.

Autor: (Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.10.2020
Informujte o dopadoch COVID-19 na šport
Štátny tajomník rezortu školstva, vedy, výskumu športu Ivan Husár opätovne požiadal predsedu ZMOS Branislava Trégera o súčinnosť pri získaní informácií o reálnych dopadoch COVID - 19 na šport v samospráve.
viac
09.11.2020
NKÚ sa zameral na sociálnu oblasť
Národná autorita pre oblasť externej kontroly sa aj v tomto roku zamerala na sociálnu oblasť. Záujemcovia o opatrovateľskú službu sú na Slovensku odkázaní na samosprávy a nie vždy od nich adekvátnu a kvalitnú službu aj dostanú. Potvrdzujú to závery kontroly NKÚ SR.
viac
26.11.2020
Ministerstvo bude spolupracovať so samosprávami na pláne obnovy
Ministerstvo financií (MF) SR bude veľmi intenzívne spolupracovať so samosprávami na pláne obnovy.
viac
07.01.2021
Vyhlásenie ZMOS k urýchlenej potrebe testovania obyvateľov
Vedenie Združenia miest a obcí Slovenska ako najreprezentatívnejšieho zástupcu 95 % miest a obcí na Slovensku apeluje na potrebu rýchleho a efektívneho prístupu k testovaniu obyvateľov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %