Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
17.09.2019 08:05

ZMOS organizuje druhý ročník medzinárodnej konferencie MUNICIPÁLNA V-4


Ilustračná snímka: (tasr)


Ambíciou každoročného dvojdňového podujatia je diskusia o témach, ktoré sa týkajú miest a obcí v každom zo štátov Vyšehradskej formácie. V priebehu dvoch dní tak so svojimi príspevkami vystúpia dve desiatky prednášajúcich.


Druhý ročník podujatia sa sústredí na dve témy. Prvou budú kľúčové aspekty verejných obstarávaní a druhou cezhraničná spolupráca a skúsenosti samospráv. Každá z týchto tém je mimoriadne zaujímavá pre volených predstaviteľov aj odborných zamestnancov miest a obcí, čo napokon znásobuje nielen záujem účastníkov o podujatie, ale aj samotní prednášajúci.

Medzi hlavnými rečníkmi bude predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák, riaditeľ Inštitútu ÚVO Jaroslav Lexa a tiež podpredsedníčka českého Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže Eva Kubišová. K tejto téme vystúpia aj zástupcovia samospráv so svojimi skúsenosťami napríklad z hľadiska spoločných verejných obstarávaní.

Druhou, nemenej dôležitou oblasťou rokovania dvojdňovej medzinárodnej konferencie bude predstavenie skúseností, výhod, ale aj príležitostí a rizík cezhraničnej spolupráce. Nakoľko v 36 okresoch Slovenska zo všetkých 79 žije v prihraničí až 48% obyvateľov, ukazuje sa, že Slovensko má v oblasti cezhraničnej spolupráce veľký potenciál. V tejto časti podujatia sa účastníci oboznámia s príkladmi samospráv z krajín V-4 a nebudú chýbať ani príklady projektov zo strany primátorov a starostov zo Slovenska. V rámci tohto tematického bloku budú účastníkom medzinárodnej konferencie predstavené aj finančné mechanizmy podporujúce cezhraničné aktivity.

Druhého ročníka medzinárodnej konferencie organizovanej Združením miest a obcí Slovenska sa zúčastnia aj zástupcovia samosprávnych partnerských organizácií z Českej republiky, Maďarska a Poľska.

Cieľovou skupinou medzinárodnej konferencie sú štatutárni predstavitelia miest a obcí, odborní zamestnanci mestských a obecných úradov, zamestnanci spoločných obecných úradov, hlavní kontrolóri, prednostovia a ekonómovia mestských a obecných úradov.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 17. a 18. septembra 2019 v Kongresovom centre, Kúpeľný ostrov 13 v Piešťanoch.  Počet účastníkov konferencie je limitovaný kapacitou priestorových možností /max 100/, účasť na konferencii pre je bezplatná.

Medzinárodná konferencia je súčasťou aktivít v rámci národného projektu ZMOS s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý realizujeme vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

 

 

Autor: Michal Kaliňák, hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.11.2016
Asociácia komunálnych ekonómov má za sebou dvadsať rokov činnosti
Občianske združenie Asociácie komunálnych ekonómov Slovenska (AKE SR) si na svojej konferencii v dňoch 19. - 21. októbra v Dudinciach pripomenulo 20. výročie svojej existencie .
viac
02.10.2018
ZMOS organizoval jedinečnú medzinárodnú konferenciu
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici septembra zorganizovalo jedinečnú medzinárodnú konferenciu. „Municipálna V-4: SMART agenda pre kvalitu a modernizáciu“ ktorá bola prvým podujatím svojho druhu, ktoré organizuje ZMOS s presahmi na celý administratívny priestor Vyšehradského zoskupenia.
viac
13.11.2018
Konferencia o verejnom obstarávaní podnietila diskusiu o novele zákona
Pod mottom Posúvame hranice verejného obstarávania k jednoduchosti sa 23. októbra v Bratislave uskutočnila odborná konferencia o verejnom obstarávaní, ktorú pripravila vzdelávacia spoločnosť OTIDEA.
viac
23.05.2020
Modernizovaný systém verejného obstarávania
Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák informoval ZMOS o výsledkoch nasadenia modernizovaného systém elektronického verejného obstarávania na ÚVO a možnostiach jeho využitia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %