Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
15.11.2021 01:25

Zlaté Moravce získali dotáciu na výstavbu novej kompostárne


Snímka zdroj: Zlate Moravce info


Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR na vybudovanie novej kompostárne. Výška dotácie predstavuje 1.985.216 eur, päťpercentné spolufinancovanie mesta dosiahne 104.485 eur.


Termín vybudovania kompostárne zatiaľ nie je stanovený, informovala radnica. Hlavným cieľom projektu je výstavba kompostárne, v ktorej sa bude zhodnocovať biologicky rozložiteľný komunálny odpad z údržby parkov, cintorínov, mestskej zelene, zo záhrad obyvateľov a kuchynský biologicky rozložiteľný odpad z domácností a školských zariadení. Pozemok, na ktorom bude umiestnená nová kompostáreň, sa nachádza v areáli skládky komunálnych odpadov.       

„V rámci projektu sa uskutoční aj nákup technológie a zabezpečenie strojov na zhodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu,“ povedala vedúca Oddelenia strategických činností na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach Miroslava Kováčová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.02.2018
Mesto chce získať dotáciu na výstavbu nového športoviska
Mesto Zlaté Moravce plánuje postaviť nové športovisko v areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici. Na jeho výstavbu chce získať financie z programu Úradu vlády SR zameraného na podporu športu.
viac
22.06.2019
Mesto postavilo v Prílepoch prvé ihrisko výlučne z vlastných zdrojov
V Zlatých Moravciach pribudlo prvé multifunkčné ihrisko, ktoré mesto postavilo výlučne z vlastných zdrojov. Radnica na jeho výstavbu vyčlenila zo svojho rezervného fondu 50 000 eur.
viac
26.08.2021
V Zlatých Moravciach vybudujú trvalé protipovodňové bariéry
Žitavské nábrežie dostane trvalé protipovodňové bariéry. Mestskí poslanci rozhodli o použití finančných prostriedkov z Rezervného fondu mesta vo výške 10.000 eur na vybudovanie trvalých protipovodňových bariér na Žitavskom nábreží.
viac
14.02.2022
Zlaté Moravce sa chcú uchádzať o dotáciu na výstavbu vnútroblokov
Mesto Zlaté Moravce sa chce uchádzať o nenávratný finančný príspevok z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na projekt Výstavba vnútroblokov v meste Zlaté Moravce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %