Štvrtok 20.02.2020
Dnes má meniny 
Lívia
°C
19.07.2019 09:25

Zaži džungľu na vlnách Dunaja


Ilustračná snímka (bsk)


Už tento víkend sa môžete prepádlovať cez najväčšiu džungľu Strednej Európy a to počas nevšedného podujatia Green Weeku s názvom Zaži džungľu. Milovníci vody sa tak môžu oddať vodáckemu dobrodružstvu na najväčšom zaplavovanom území Karpatskej kotliny.


Prihlásiť sa dá do piatku 19. júla 2019. Cieľom podujatí je pútavo predstaviť krásy prírody, vyskúšať si tradície našich predkov na vlastnej koži a uskutočniť akčné „výpady“ v destinácii Dunajské ostrovy.

„Je to séria podujatí, podporujúca ekoturistiku, ktorá spája náš región s maďarským regiónom Szigetköz. Ide o jedno-a viacdňové zábavné, interaktívne podujatia, ktoré zároveň ukazujú aj prírodné hodnoty našej krajiny. Realizujú sa od jari do jesene na bicykloch, člnoch a kombinovane. Určené sú pre širokú verejnosť každej vekovej kategórie,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Počas podujatia Zaži džungľu, ktoré sa koná od 20. do 21. júla 2019 vo vnútrozemskej delte na rozhraní regiónov Szigetköz a Žitný ostrov s jej niekoľko sto ostrovmi, môžete objavovať tri oddelené povodia. Začiatok je v ramennej sústave Cikolai, potom sa prechádza na Starý Dunaj, večer sa pokračuje preplavením na slovenskú stranu do žitnoostrovských ramien. Prenocovanie je pripravené v kempe v Dobrohošti, niekdajšej slávnej pastierskej i rybárskej obci. Ráno sa účastníci vracajú späť do Maďarska, ale po inej vodnej trase. Počas túry nebude chýbať osem zastávok so zaujímavými úlohami pre účastníkov.

Pre účasť na podujatí je potrebné vyplniť registračný formulár do 19. júla 2019 na http://greenweek.pisztrangkor.hu/slo/greenweek/dzsungelkalandok.html

Systém prihlásenia je z bezpečnostných dôvodov dvojstupňový. Na zadanú e-mailovú adresu príde registračný e-mail a kliknutím naň potvrdíte následne vašu prihlášku. Akceptované sú len potvrdené prihlášky. Akcie sú podporené Programom spolupráce Interreg V-A SK-HU v rámci projektu DANUBE BIKE&BOAT a sú bezplatné. Viac informácií sa dozviete na: http://greenweek.pisztrangkor.hu/slo/greenweek/dzsungelkalandok.html

Autor: (bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.04.2016
Dunajský fond podporí šesť projektov oživenia a kultivácie okolia Dunaja
Stredoeurópska nadácia (CEF) v rámci prvej grantovej výzvy Dunajského fondu podporí šesť projektov, ktoré zveľaďujú a oživujú slovenský tok Dunaja celkovou sumou 26.908 eur.
viac
04.10.2016
Vyhlásili druhú grantovú výzvu Dunajského fondu
V rámci nadačného programu Dunajský fond vyhlásila 3. októbra 2016 Stredoeurópska nadácia druhé grantové kolo, ktoré je zamerané na oživovanie a skvalitňovanie verejných priestorov na Dunaji a Malom Dunaji. Informoval o tom Juraj Tedla zo Stredoeurópskej nadácie.
viac
24.10.2017
Bratislava si dnes uctí obete Dunaja
Hlavné mesto si dnes pietnou spomienkou pripomenie tých, ktorí sa stali obeťami rieky Dunaj. Pietna spomienka sa uskutoční na nábreží Dunaja pri obchodnom centre Eurovea o 18. hodine.
viac
21.10.2018
Dunajský fond podporí 12 projektov na Dunaji sumou 63.500 eur
Spríjemniť pohyb a pobyt na rieke Dunaj, jeho ramenách a na Malom Dunaji, v rozpätí od Bratislavy až po Komárno, je cieľom 12 projektov podporených z Dunajského fondu. V rámci tretej grantovej výzvy sa prerozdelí 63.500 eur, informoval Juraj Tedla zo Stredoeurópskej nadácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %