Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
21.02.2022 09:40

Za umiestnenie letných terás v meste sa nebude platiť ani tento rok


Snímka zdroj: poprad,sk


Prevádzkovatelia letných terás v Poprade nebudú musieť v tomto roku, rovnako ako vlani, platiť dane za záber verejného priestranstva.


Mestskí poslanci na svojom prvom tohtoročnom zasadnutí schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva. Mesto o tom informuje na svojej webstránke.

"Aktuálna epidemiologická situácia na Slovensku je stále nepriaznivá a okrem vplyvu na zdravie obyvateľstva výrazne negatívne ovplyvňuje podnikateľov a bude mať v tejto oblasti veľké sociálne a ekonomické dôsledky. Medzi najviac zasiahnuté prijatými vládnymi opatreniami patria predovšetkým gastroprevádzky. Prijatím tohto VZN pred letnou sezónou sa aspoň čiastočne zmiernia negatívne dosahy pandémie nielen na podnikateľov, ale aj na ich zamestnancov," uvádza radnica.       

Ostatné kritériá pri užívaní verejného priestranstva, ako je umiestnenie letnej terasy, ostávajú nezmenené.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.06.2019
V lete odštartuje v meste bikesharing, k dispozícii bude 65 bicyklov
V lete spustia v Poprade projekt bikesharingu. Tamojší poslanci totiž vzali na vedomie informatívnu správu, ktorú na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva prezentovala radnica.
viac
12.05.2020
Podnikateľom znížia alebo odpustia platby za letné terasy
V najbližších dňoch sa chystá mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici, kde chce primátor Ján Nosko predložiť poslancom návrh na zníženie platieb za letné terasy o 80 percent.
viac
15.04.2021
Poprad aj v tomto roku odpustí podnikateľom poplatky za terasy
Mesto Poprad aj v tomto roku odpustí podnikateľom poplatky za terasy. Cieľom je zmiernenie negatívnych sociálno-ekonomických dôsledkov pandémie ochorenia COVID-19.
viac
04.08.2023
Poslanci schválili zvýšenie poplatkov za sociálne služby v meste
Poplatky za sociálne služby v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad sa zvýšia. Mestskí poslanci na stredajšom rokovaní zastupiteľstva totiž schválili zmenu príslušného všeobecne záväzného nariadenia. Tá bude platiť od 1. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %