Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
21.02.2022 09:40

Za umiestnenie letných terás v meste sa nebude platiť ani tento rok


Snímka zdroj: poprad,sk


Prevádzkovatelia letných terás v Poprade nebudú musieť v tomto roku, rovnako ako vlani, platiť dane za záber verejného priestranstva.


Mestskí poslanci na svojom prvom tohtoročnom zasadnutí schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o miestnej dani za užívanie verejného priestranstva. Mesto o tom informuje na svojej webstránke.

"Aktuálna epidemiologická situácia na Slovensku je stále nepriaznivá a okrem vplyvu na zdravie obyvateľstva výrazne negatívne ovplyvňuje podnikateľov a bude mať v tejto oblasti veľké sociálne a ekonomické dôsledky. Medzi najviac zasiahnuté prijatými vládnymi opatreniami patria predovšetkým gastroprevádzky. Prijatím tohto VZN pred letnou sezónou sa aspoň čiastočne zmiernia negatívne dosahy pandémie nielen na podnikateľov, ale aj na ich zamestnancov," uvádza radnica.       

Ostatné kritériá pri užívaní verejného priestranstva, ako je umiestnenie letnej terasy, ostávajú nezmenené.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.06.2019
V lete odštartuje v meste bikesharing, k dispozícii bude 65 bicyklov
V lete spustia v Poprade projekt bikesharingu. Tamojší poslanci totiž vzali na vedomie informatívnu správu, ktorú na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva prezentovala radnica.
viac
20.10.2020
Žilinskí poslanci schválili prevádzku letných terás aj po 31. októbri
Letné terasy v Žiline môžu nechať ich prevádzkovatelia otvorené aj po 31. októbri 2020. Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline o tom rozhodli na pondelňajšom (19. 10.) zasadnutí prostredníctvom videokonferencie.
viac
15.04.2021
Poprad aj v tomto roku odpustí podnikateľom poplatky za terasy
Mesto Poprad aj v tomto roku odpustí podnikateľom poplatky za terasy. Cieľom je zmiernenie negatívnych sociálno-ekonomických dôsledkov pandémie ochorenia COVID-19.
viac
04.05.2022
Poslanci schválili bezplatnú MHD od 1. septembra
Mestskí poslanci v Poprade v stredu schválili bezplatnú mestskú hromadnú dopravu (MHD) od septembra. Čipovú kartu s fotografiou si cestujúci s trvalým bydliskom v meste budú môcť aktivovať za ročný poplatok desať eur v infocentre na autobusovej stanici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %