Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
27.11.2020 03:25

Vo Vajnoroch pribudol nový vodovod, začína sa opravovať aj kanalizácia


Na snímke zľava riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Peter Olajoš, starosta mestskej časti (MČ) Bratislavy - Vajnory Michal Vlček, členovia miestneho zastupiteľstva Vajnor Monika Debnárová a Róbert Vajda počas spustenia novovybudovaného vodovodu a ohlásenia rekonštrukcie kanalizácie za viac ako milión eur v mestskej časti Bratislava - Vajnory. Snímka zdroj: (tasr).


V bratislavských Vajnoroch pustila v piatok Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) vodu do nového vodovodu na ulici Za humnami. Generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš zároveň ohlásil začiatok opravy vákuovej kanalizácie v tejto mestskej časti za viac ako milión eur.


„Nový vodovod už má tlakové aj hygienické skúšky a po skolaudovaní stavby bude možné pripojiť jednotlivých odberateľov, ktorí boli doteraz odkázaní na vodu zo studní,” uviedol Olajoš. Absencia vodovodu na tejto ulici, kde existovala prípojka na oboch stranách, a navyše je na nej aj kanalizácia, bola podľa vodárni dlhodobým problémom. O výstavbu nového vodovodu sa preto občania aj samospráva snažili dlhé roky.       

Vyše 470 metrov nového vodovodu za viac ako 160 000 eur pre BVS realizovala jej dcérska spoločnosť Infra Services. Samotná výstavba začala v júli. Okrem hlavnej trasy vodovodu BVS pripravuje aj prípojky pre jednotlivé domácnosti, ktoré sa budú môcť na verejný vodovod pripojiť po jeho skolaudovaní, na prelome tohto a budúceho roka.      

Okrem dokončenia nového vodovodu sa v týchto dňoch bude odovzdávať aj stavenisko projektu modernizácie vákuovej kanalizácie vo Vajnoroch. Okrem približne 100 kanalizačných šácht a s tým súvisiacich technológií pribudnú aj štyri úplne nové šachty a kanalizácia na ulici Široká. Projekt, ktorého hodnota presahuje milión eur, je podľa BVS možné realizovať aj vďaka novým cenám vody, ktoré umožňujú investovať do obnovy infraštruktúry. Oprava vákuovej kanalizácie vo Vajnoroch potrvá približne 13 mesiacov. Závisieť to však bude od reálneho stavu infraštruktúry i nepredvídateľných okolností, ktoré sa pri stavbe môžu vyskytnúť.      

Olajoš deklaruje, že BVS chce postupne stále viac stavieb realizovať vlastnými silami. „Tie sú po získaní stopercentného podielu v dcérskej spoločnosti Infra Services úplne pod verejnou kontrolou,” poznamenal.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.07.2016
Vodovod v obci bude dobudovaný takmer po dvoch desaťročiach
Obecný vodovod, ktorý stavajú v Hornej Strehovej v okrese Veľký Krtíš od konca 90. rokov 20. storočia, by sa mohol zanedlho dočkať kolaudácie.
viac
06.11.2020
Vo Vrakuni začali stavať posledný chýbajúci úsek cyklotrasy pri Malom Dunaji
V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa začali s výstavbou posledného chýbajúceho úseku cyklotrasy popri Malom Dunaji. Novobudovaný úsek spojí kruhový objazd s cyklotrasou na Ihličnatej.
viac
16.11.2020
Nové Mesto finišuje s prípravami na spustenie rezidentskej zóny
Bratislavské Nové Mesto finišuje s prípravami na spustenie pilotnej zóny rezidentského parkovania v lokalite Tehelné pole.
viac
20.01.2021
Cintorín Vrbica by sa mal rozšíriť o kolumbárium
Cintorín Vrbica v Liptovskom Mikuláši by sa mal počas dvoch rokov rozšíriť o kolumbárium. Do ideovej architektonickej súťaže dodali ateliéry päť návrhov, vyhrali architekti Katarína Šiarniková a Juraj Šiarnik. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %