Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
14.06.2021 01:25

Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami


Snímky zdroj: (presov.sk).


Prešovčania bývajúci na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici si môžu oddýchnuť vo vynovenom vnútrobloku. Pribudla tu zeleň, lavičky, ale aj detské ihrisko.


Vnútroblok na rohu ulíc Hviezdoslavova - Štefánikova prešiel výraznou zmenou a po revitalizácii sa stal príjemnou oddychovou zónou.

„Pri obnove vnútroblokov dbáme najmä na vybudovanie prvkov zelenej infraštruktúry a trvalú udržateľnosť. Premena vnútrobloku na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici na krajší, bezpečnejší a hlavne zelenší priestor ponúka Prešovčanom mnoho možností na trávenie voľného času a verím, že to budú postupne s ustupujúcimi opatreniami aj radi využívať,” uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

 

i_6386717.jpeg

 

Vo vnútrobloku bola vysadená zeleň na ploche cca 4,5-tisíc metrov štvorcových. Vysadené boli stromy, kry a rastliny. Obyvatelia vnútrobloku si môžu oddýchnuť na nových lavičkách, pribudli tiež fitness prvky pre športovcov a detské ihrisko pre najmenších.

Na detskom ihrisku môžu deti nájsť dvojitú reťazovú hojdačku, kolotoč so sedadlami, dve veže so šmykľavkou a mostom a tiež aj lezecký balvan.

Dostavané boli aj chodníky pre peších v celkovej dĺžke 342 metrov. Dopadové plochy sú z gumovej dlažby a pribudlo aj osvetlenie, ktoré zvýši bezpečnosť pri pohybe obyvateľov. Zrekonštruované boli aj klepáče na koberce a sušiaky na bielizeň.

 

i_6386719.jpeg

 

Stavbu realizovala spoločnosť O.S.V.O. comp, a.s. Na základe zrealizovaného verejného obstarávania boli stavebné práce zazmluvnené vo výške 164 073,96 eur.

Projekt s názvom „Revitalizácia vnútrobloku ulíc Hviezdoslavova-Štefánikova v Prešove“ bol podporený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, ku ktorému bola uzatvorená zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vo výške 197 929,37 eur (z toho podpora z fondu EÚ 177 094,70 eur). Mesto Prešov sa na revitalizácii vnútrobloku podieľa 5 % spolufinancovaním.

 

i_6386751.jpeg

Autor: (Vladimír TOMEK, hovorca mesta Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2018
V Prievidzi zrevitalizovali park pred úradom práce
V pondelok 3. septembra boli ukončené práce na obnove priestoru pred úradom práce. Po sfinalizovaní parkových úprav je okolie sprístupnené verejnosti.
viac
25.05.2020
Na sídlisku Hliny I v Žiline začali s revitalizáciou
Investíciu viac ako 209 000 eur si vyžiada revitalizácia verejných priestorov vo vnútrobloku na sídlisku Hliny I v Žiline. Rekonštrukčné práce sa začali v týchto dňoch. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.
viac
31.08.2020
Na vynovené ulice Štefánikova a Hviezdoslavova sa vráti doprava
Ulice Štefánikova a Hviezdoslavova v centre Prešova pri novom obchodnom centre (OC) budú opäť plne prejazdné. Novinkou bude jednosmerka na Ulici Janka Borodáča v smere od Pavlovičovho námestia na Štefánikovu ulicu. Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.
viac
11.12.2020
Regeneráciou Mikovíniho ulice pokračuje revitalizácia vnútroblokov
Mesto Nitra hľadá dodávateľa stavebných prác na regeneráciu vnútrobloku Mikovíniho ulice na sídlisku Klokočina. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na 43 200 eur. Vo vnútrobloku sa plánujú nové prvky vegetácie, ktoré zlepšia podmienky pre existujúce dreviny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %