Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
01.12.2016 08:30

Vianočné trhy v Prievidzi ponúknu 106 stánkov s rôznorodým tovarom


Snímka zdroj: (prievidza.sk).


V inovovanom termíne, 5. decembra, otvoria tento rok v Prievidzi vianočné trhy. V predvečer príchodu svätého Mikuláša budú mať Prievidžania a návštevníci mesta na Námestí slobody k dispozícii stánky s občerstvením, od 13. decembra aj tie s ďalším sortimentom, predovšetkým vianočnými výrobkami.


Zmenu v podobe skoršieho termínu trhov, ako uviedol hovorca mesta Michal Ďureje, si vyžiadali samotní obyvatelia prostredníctvom poslancov mestského zastupiteľstva, ktorým na námestí hlavne v deň príchodu Mikuláša chýbala možnosť občerstvenia.      

Na tohtoročných vianočných trhoch budú predajcovia ponúkať svoj tovar aj v 23 jednotných drevených predajných stánkoch. Tie má samospráva prenajaté od súkromnej spoločnosti a budú umiestnené v priestore od mestského domu po mestský úrad. "Zabezpečením drevených predajných stánkov sa snažíme pozdvihnúť celkovú estetickú úroveň vianočných trhov a zároveň zvýšiť štandard pre predajcov. Drevené stánky sú uzamykateľné a je v nich vyššia tepelná pohoda. Týmto spôsobom chceme na námestí vytvoriť zaujímavé Vianočné mestečko so všetkým, čo ku klasickým vianočným trhom patrí," priblížila Ivona Vojtášová z Mestského úradu v Prievidzi. Ďalšie predajné stánky budú podľa nej umiestnené po obvode námestia. "Záujem o pozície na vianočné trhy je zo strany predajcov veľký, už ich máme všetky rezervované. Celkovo bude na námestí 106 stánkov," uzavrela Vojtášová.       

Súčasťou vianočných trhov bude i vianočný blší trh, podávanie primátorského punču, stánky s dobročinným obsahom, ktoré zabezpečia organizácie Úsmev ako dar či Harmónia, ako aj ďalšie aktivity.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2017
Vianoce prichádzajú do centra Prievidze
Vianočné obdobie začína v meste Prievidza Mikulášskym sprievodom. Pre všetkých Prievidžanov, ale i návštevníkov mesta je po zvyšok decembra pripravených množstvo vianočných aktivít v centre mesta, kde pribudnú stánky s rôznym sortimentom, občerstvením, mobilná ľadová plocha a ďalšie prekvapenia.
viac
08.12.2017
Mikuláš zavítal do Žiliny a spoločne s deťmi rozsvietil vianočný stromček
Od utorka 5. decembra sa rozsvietením vianočného stromčeka oficiálne začalo adventné obdobie v Žiline. Vianočný stromček na Mariánskom námestí rozsvietil Mikuláš spolu so zástupcom primátora Patrikom Gromom.
viac
16.10.2019
Nitra mení výber predajcov na vianočných trhoch, nerozhodne len cena
Výber predajcov na vianočných trhoch bude v Nitre prebiehať podľa nových pravidiel. Mestskí poslanci na svojom októbrovom rokovaní zrušili elektronickú aukciu.
viac
15.10.2021
Mesto Nitra finišuje s registráciou predajcov vo Vianočnom mestečku
Záujemcovia, ktorí chcú byť súčasťou nitrianskeho Vianočného mestečka, majú už iba víkend na to, aby sa zaregistrovali. Ako informovala radnica, registrácia bola zverejnená 29. septembra a končí sa 18. októbra napoludnie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %