Piatok 27.11.2020
Dnes má meniny 
Milan
°C
13.12.2019 05:50

Vianoce na hrade budú s Mikulášom aj živým betlehemom


Hrad Modrý Kameň. Ilustračná snímka (tasr)


Predvianočná atmosféra s kúskom tradície čaká v sobotu (14. 12.) od 15.00 h na návštevníkov hradu Modrý Kameň. Pracovníci tamojšieho Slovenského národného múzea - Múzea bábkarských kultúr a hračiek pripravili podujatie Vianoce na hrade.


"Navštívi nás svätý Mikuláš, ktorý sa privezie na koči, a okrem toho, že všetkých obdaruje, dá ľudom možnosť previezť sa zimnou krajinou," uviedla pre TASR kultúrno-propagačná manažérka múzea Katarína Hanková Jančeková.       

Po príchode Mikuláša sa na hrade rozsvieti vianočný strom. "Pre najmenších máme pripravené predstavenie Dobrú chuť, vlk v podaní Bábkového divadla na Rázcestí z Banskej Bystrice," dodala pracovníčka múzea. Dospelých zabavia tradičné koledy a kultúra Hontu v období adventu, ktoré múzeum pripravilo v spolupráci s Hontiansko-ipeľským osvetovým strediskom Veľký Krtíš.       

Atmosféru vianočných sviatkov navodí živý betlehem so živou hudbou. "Pre tých, ktorí neustále niečo vymýšľajú a majstrujú, sme pripravili tvorivú dielňu pod taktovkou Patrika Kozmu, ktorý vyrába neuveriteľné veci z dreva," priblížila Hanková Jančeková.       

Vôňu a chuť Vianoc môžu návštevníci hradu prežívať aj na vianočnom trhu. "Na predaj tam budú umelé aj živé vianočné stromčeky," pripomenula.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2017
Mikuláš zavítal do Žiliny a spoločne s deťmi rozsvietil vianočný stromček
Od utorka 5. decembra sa rozsvietením vianočného stromčeka oficiálne začalo adventné obdobie v Žiline. Vianočný stromček na Mariánskom námestí rozsvietil Mikuláš spolu so zástupcom primátora Patrikom Gromom.
viac
04.06.2018
V obnovenom krídle múzea je mega výstava lega
Takmer tri desiatky modelov a scén ponúka v súčasnosti na Slovensku najväčšia výstava lega, ktorá je sprístupnená v SNM – Múzeu bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň. Múzeum ju pripravilo v spolupráci s členmi Slovenského fanklubu Lega TatraLUG.
viac
05.09.2018
Poľovnícky guľáš bude na hrade súťažne variť 13 združení a spolkov
Celkom 13 poľovníckych združení a spolkov bude v sobotu (8. 9.) v areáli hradu v Modrom Kameni súťažiť vo varení poľovníckeho guľáša. Podujatie je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní. Celodenný program sa začne o 10.00 h slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade.
viac
29.01.2019
Múzeum pripravuje Modrý Hrad Lásky 2019
Blížiaci sa február a sviatok zamilovaných, Svätý Valentín, oživí hrad v Modrom Kameni príbehmi o láske a valentínskou prehliadkou tamojšieho Slovenského národného múzea - Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Podujatie s názvom Modrý Hrad Lásky sa uskutoční v sobotu a nedeľu (9. - 10. 2.) od 10.00 h.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.18 %