Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
20.05.2020 08:05

Výstavba prvého úseku cyklotrasy pokračuje podľa plánov


Ilustračná snímka.


Výstavba prvého úseku cyklotrasy na Pereckej ulici v Leviciach pokračuje podľa projektovej dokumentácie a v zmysle podmienok vydaného stavebného povolenia.


Stavebné práce sa začali v polovici marca, celkové náklady na vybudovanie stavby predstavujú 82 033 eur, informovala Dana Bieliková z levického mestského úradu.

Projektová dokumentácia rieši budovanie cyklotrasy v Leviciach od priemyselného parku až po nákupné centrá na druhom konci mesta. Radnica plánuje cyklotrasu budovať etapovite podľa možností daných rozpočtom mesta. V prípade, že sa vyhlásia výzvy na realizáciu budovania cyklotrás, bude sa samospráva uchádzať aj o prostriedky z týchto zdrojov.

Prvý úsek cyklotrasy povedie po pozemkoch vo vlastníctve mesta. Cyklistická cestička začína na križovatke ulíc Mochovská a Perecká, koniec úseku je na križovatke ulíc Perecká a Ku Bratke. Cestička vedie v niektorých miestach po existujúcich chodníkoch ako zmiešaná pre cyklistov a chodcov, prípadne samostatná, v niektorom úseku zhotoviteľ vybuduje novú cestičku. Celková dĺžka cyklotrasy je v prvom úseku 697,22 metra. V rámci výstavby bude potrebné vyrúbať štyri stromy, ktoré sa nachádzajú priamo v trase cyklocesty. „Za odstránené stromy sa zrealizuje náhradná výsadba deviatich nových stromov,“ potvrdila Bieliková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
V mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové cyklotrasy
V bratislavskej Vrakuni vzniknú nové cyklotrasy. Mestské zastupiteľstvo schválilo 38 750 eur z rozpočtu hlavného mesta na realizáciu cyklistických projektov v tejto mestskej časti.
viac
03.02.2017
Nitru a Vráble spojí nový cyklistický chodník
Mestá Nitru a Vráble spojí nový 18-kilometrový cyklistický chodník. Prvé dve etapy jeho výstavby už majú stavebné povolenie.
viac
02.04.2020
Zapotôčky a mestský park prepojí cyklotrasa
Sídlisko Zapôtočky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa. S jej výstavbou začali stavbári v týchto dňoch. Na prvú etapu cyklochodníka za viac ako 1,5 milióna eur, ktorý povedie do susedných Bojníc, získala prievidzská samospráva financie z fondov Európskej únie.
viac
05.05.2020
Žilina začína budovať cyklotrasu zo sídliska Solinky do centra
Mesto Žilina začína budovať prvý úsek cyklotrasy H2, ktorá spojí sídlisko Solinky s centrom mesta. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka povedie prvý úsek celým sídliskom Solinky a bude sa končiť na Bulvári.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %