Nedeľa 17.11.2019
Dnes má meniny 
Klaudia
°C
21.06.2017 11:13

V Humennom pribudli nové autobusové zastávky


Snímka zdroj: (humenne.sk).


V Humennom sa tento rok výrazne spríjemní čakanie na autobusy Mestskej hromadnej dopravy. Obyvatelia mesta žiadali radnicu, aby im postavila, resp. zrekonštruovala prístrešky hlavne v tých lokalitách, kde je ich málo alebo už neslúžia svojmu účelu.


V rámci naplánovaných investícií na tento rok sa preto osadí desať úplne nových autobusových zastávok na Dubníku, Gaštanovej ulici, Kudlovciach, na Osloboditeľov a Ševčenkovej ulici v smere do Medzilaboriec a zrekonštruuje sa jeden pôvodne plechový prístrešok pre umiestnenie detských kočiarov pri Detskej poliklinike. Tieto prístrešky osadí a zrekonštruuje za 55 998 eur spoločnosť Axor s.r.o. v spolupráci s Technickými službami Mesta Humenné. Jednotlivé zastávky sú z oceľovej pozinkovanej konštrukcie so šírkou 170 cm, výškou 2,45 m a dĺžkou od troch do štyroch metrov, s polykarbonátovou oblúkovou strechou.

Obyvatelia mesta sa do konca roka môžu tešiť aj na výstavbu ďalších piatich úplne nových zastávok a štvoricu zrekonštruovaných, ktoré zabezpečí na vlastné náklady spoločnosť Akzent BigBoard a.s. Nové prístrešky sú predbežne vytipované na Laboreckú ulicu (pri parkovisku Billa a pri križovatke s Hrnčiarskou ul.), na ulicu Osloboditeľov pri Mlyne a na Námestí slobody smerom k Sídlisku III. Na uliciach Osloboditeľov, Sninskej, Ševčenkovej a Poľnej pri Chemlone, zase spomínaná firma demontuje a vymení staré autobusové prístrešky za nové.

Cieľom humenskej samosprávy aj naďalej zostáva, aby sa do konca budúceho roka dočkali nového šatu všetky autobusové zastávky v meste. Už predtým obchodný reťazec Merkury Market nechal takisto na vlastné náklady okrem detského ihriska na Suchom jarku, vybudovať dve nové autobusové zastávky na uliciach Mierová a Suchý jarok.

Navyše v uplynulých rokoch firma euroAWK opravila a vybudovala vo svojej réžii spolu 20 zastávok, čo je jeden z najvyšších percentuálnych podielov zo všetkých slovenských miest, v ktorých sa táto spoločnosť stará o zastávky.

 

Autor: (Michaela DOCHÁNOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
22.11.2016
Bratislava odmietla predĺžiť zmluvu s investorom predstaničného námestia
Mesto Bratislava odmietlo predĺžiť o päť rokov zmluvu so spoločnosťou Transprojekt, ktorá má do konca roka obnoviť priestor pred bratislavskou Hlavnou stanicou. Rozhodli o tom mestskí poslanci, ktorí tak chcú, aby zmluva trvala do dohodnutého termínu 31. decembra 2016.
viac
17.05.2017
Na opravy komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac
Na opravy miestnych komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac. Navýšenie rozpočtu na investičnú akciu je súčasťou prvej zmeny rozpočtu mesta na tento rok, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (15. 5.) odobrili prievidzskí mestskí poslanci.
viac
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %