Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
02.09.2021 10:40

Únia miest zorganizovala stretnutie s ÚVZ SR


Hlavný hygienik SR, Ján Mikas. Snímka zdroj: (tasr).


Únia miest Slovenska (ÚMS) iniciatívne zorganizovala pre svoje členské mestá online stretnutie s ÚVZ SR za prítomnosti hlavného hygienika SR Jána Mikasa a jeho odborných zástupcov. ÚMS považuje za správne a zodpovedné reagovať na silnejúcu tretiu vlnu pandémie.


Začiatok školského roka, ako aj jesenné obdobie, keď sa v mestách organizuje množstvo verejných a kultúrnych podujatí, predstavujú vyššie riziko pre obyvateľov našich miest. Online stretnutie otvoril Ján Nosko, viceprezident ÚMS a primátor mesta Banská Bystrica a zúčastnilo sa ho viac ako 50 členských miest ÚMS. V spoločnej diskusii zástupcovia ÚVZ SR odpovedali na všetky otázky, ktoré mestá trápia. Jednou z tém bola aj prevádzka v zariadeniach sociálnych služieb.

Ján Nosko, viceprezident ÚMS, primátor mesta Banská Bystrica: „Ochrana zdravia a bezpečnosť našich obyvateľov je pre nás prioritou. Na jednej strane sme radi, že sa život vrátil, v rámci možností, do normálnejšieho režimu. Na druhej strane si nemôžeme dovoliť zabudnúť na to, čo sme prežívali počas pandemickej krízy. Vždy sú to práve mestá, ktoré sú na prvom mieste, a od ktorých sa očakáva rýchla reakcia. Musíme byť pripravení na to, čo nás čaká v ďalšom období. Myslím si, že dnešné stretnutie bolo pre všetkých zástupcov miest prínosné. Chceme ubezpečiť obyvateľov, že pre ich bezpečnosť a komfort robíme maximum.“

Hlavný hygienik ÚVZ SR Ján Mikas: „Vážim si svedomitý prístup miest k dodržiavaniu opatrení a ďakujem za ich súčinnosť a úsilie pri riešení náročných situácií počas pandémie. Bezpečnosť občanov je našou spoločnou prioritou a vzájomná komunikácia a spolupráca je mimoriadne kľúčová. Úrad verejného zdravotníctva SR je vždy k dispozícii na konštruktívne stretnutia.“

ÚMS ocenila vytvorený priestor a čas, ktorý predstavitelia ÚVZ SR venovali vzájomnej diskusii. Považujeme to aj za ocenenie príspevku samospráv v boji so súčasnou epidémiou. Obidve strany sa dohodli na pokračovaní diskusie podľa ďalšieho vývoja situácie a problémov, ktoré bude samospráva v tejto oblasti riešiť. Únia miest Slovenska zastupuje aktuálne 60 členských miest, ktoré obhajujú záujmy takmer dvoch miliónov obyvateľov Slovenska.

Autor: (ÚMS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.01.2021
Mestá umožnia svojim obyvateľom dať sa otestovať cez víkend
Všetkých 56 slovenských miest, ktoré sú členmi Únie miest Slovenska (ÚMS) a žije v nich takmer 2 milióny obyvateľov, umožní svojim obyvateľom dať sa cez víkend otestovať.
viac
07.05.2021
Vyhlásenie ÚMS k daňovo – odvodovej reforme MF SR
Únia miest Slovenska (ÚMS) nevie a nechce vecne reagovať na útržkovité informácie, ktoré vyvolávajú zbytočné diskusie a polemiky a nechce byť vťahovaná do žiadnych politických hier.
viac
22.07.2021
Únia miest Slovenska žiada opätovné stiahnutie stavebnej legislatívy
Únia miest Slovenska (ÚMS) nesúhlasí s tým, aby Stavebný zákon a Zákon o územnom plánovaní, ktoré do MPK už po druhýkrát predložil podpredseda vlády SR Štefan Holý, boli posunuté do ďalšieho legislatívneho procesu.
viac
14.10.2021
Druhý ročník projektu ELoGE Slovensko
Registrácia samospráv na získanie Európskej značky excelentnosti dobrej správy vecí verejných pre rok 2021 spustená.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %