Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
05.06.2020 03:20

Turisti môžu spoznať Nitru prostredníctvom zážitkových prehliadok


Pohľad na mesto Nitra.


Zážitkové spoznávanie Nitry ponúknu turistom počas víkendu profesionálni sprievodcovia i miestni nadšenci. V sobotu 6. júna pripravili tri prehliadky, vďaka ktorým môžu záujemcovia spoznať rôzne podoby mesta pod Zoborom.


Dopoludnia sa začne cykloprehliadka s názvom Perly modernej architektúry Nitry. „Stretnutie je o 10. hodine pred Turistickým informačným centrom (TIC) Nitra. Účastníci na bicykloch spoznajú pamiatky architektúry 20. storočia. Dozvedia sa zaujímavosti o dejinách časti Číneš, sídlisku Chrenová, či architektúre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity,“ informovala Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR).

Popoludní privíta turistov pred Župným domom osemročný sprievodca Leo, ktorý im predstaví hrad i mestský park. „Ukáže účastníkom rôzne zaujímavosti, ktoré si návštevníci a obyvatelia Nitry možno nikdy nevšimli, pretože sú priveľkí,“ pripomínajú organizátori.

Posledná zážitková prechádzka Nitrou sa začne o 16. hodine pred TIC. Pôjde o vychádzku po uliciach mesta, ktorá ukáže farebnú krásu dekoračných kameňov použitých na vonkajšie obklady budov a dlažbu. „Turisti sa dozvedia zaujímavosti o ich zložení, vlastnostiach, pôvode a vzácnosti, ale aj zmenách, ktoré sú spôsobené vonkajšími vplyvmi,“ oznámilo NOCR.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.07.2016
Radnica zriadila okružné jazdy mestom vo vyhliadkovom autobuse
Návštevníci Prešova môžu počas letných prázdnin spoznať mesto aj z pohodlia klimatizovaného autobusu.
viac
25.01.2017
Nitrianske fašiangy ponúknu jarmok, dobré jedlo a kultúrny program
Fašiangový jarmok a bohatý kultúrny program budú aj tohto roku súčasťou Nitrianskych fašiangov, ktoré sa uskutočnia na Svätoplukovom námestí v sobotu 25. februára. Už o 10. hodine začne Fašiangový jarmok. Svoje výrobky tu budú prezentovať a predávať ľudovo-umeleckí remeselníci z celého Slovenska.
viac
07.12.2017
NSK plánuje dokončiť rekonštrukciu historického Župného domu
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje v priebehu budúceho roka dokončiť rekonštrukciu Župného domu a získať tak priestory pre svoj úrad. Podľa slov predsedu NSK Milana Belicu je už pripravená komplexná oprava bloku D, spolu s renováciou ďalších častí pamiatkovo chráneného historického objektu.
viac
04.04.2019
Mesto Komárno vyčlenilo na rekonštrukciu Župného domu 156-tis. eur
V Komárne sa začala ďalšia fáza renovácie Župného domu, v rámci ktorej dostane fasáda s pohľadom na ulicu nový vzhľad. Mesto vyčlenilo v tomto roku zo svojho rozpočtu na renováciu historickej budovy 156 200 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %