Štvrtok 23.01.2020
Dnes má meniny 
Miloš
°C
21.11.2016 11:05

Trenčiansky samosprávny kraj odštartoval spoluprácu s mladými podnikateľmi


Ilustračná snímka. (int.).


Uľahčiť mladým podnikateľom vstup do sveta biznisu bolo hlavným cieľom podpisu memoranda o spolupráci medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a Združením mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS). Memorandum minulý týždeň podpísali predseda TSK Jaroslav Baška a predseda ZMPS Ján Solík.


Symbolický podpis memoranda o spolupráci má viesť k sérii aktivít a krokov medzi TSK a ZMPS, ktoré pomôžu vyrásť novej generácii mladých podnikateľov v regióne. Aktivizovať mladých ľudí chce kraj okrem podpory aktivít ZMPS v regióne aj vytvorením priestoru pre budúcich podnikateľov na vyjadrenie ich požiadaviek a očakávaní. Uľahčiť vstup mladým do sveta biznisu má aj príprava kľúčových dokumentov na základe interakcie kraja s podnikateľskou verejnosťou.       

"Od podpisu memoranda si sľubujeme vzájomné informovanie sa o aktivitách oboch strán a podelenie sa o skúsenosti začínajúcich podnikateľov pri vstupe na trh. Chceme vedieť, čo sa dá v podnikateľskom prostredí zlepšiť, prípadne ako uľahčiť mladým rozbehnúť vlastný biznis," uviedol Baška.      

Prínos spolupráce so samosprávnym krajom vidí predseda ZMPS Solík v niekoľkých oblastiach. "Jednou z nich je vzdelávanie. Keďže samosprávne kraje majú vo svojej pôsobnosti stredné školstvo, tak primárne hovoríme o podnikateľskom vzdelávaní v stredných školách. Ďalšou rovinou je podpora kreatívneho priemyslu a rozvoj podnikania s vlastným talentom bez ohľadu na to, v akom geografickom prostredí sa človek nachádza," dodal Solík s tým, že je dôležité vytvoriť podmienky, aby mladí a šikovní ľudia dokázali naplno využiť svoj potenciál.      

Združenie mladých podnikateľov Slovenska má v súčasnosti viac ako 200 členských firiem v celej SR. Založené bolo v roku 2010 s vymedzením vekovej hranice svojich členov do 40 rokov. K hlavným aktivitám združenia patrí výmena skúseností medzi podnikateľmi, vzájomný networking, profesionálny mentoring či pomoc pri financovaní úvodných fáz podnikania.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Príklad spolupráce v rámci duálneho vzdelávania
Súkromná Stredná odborná škola DSA v Trebišove bude vychovávať budúcich vodohospodárov.
viac
27.02.2017
Prešov ako centrum kreatívneho priemyslu
Mesto Prešov a Prešovský samosprávny kraj budú spolupracovať pri príprave regionálneho Kreatívneho centra. Podpisom Memoranda o spolupráci to v utorok (21. 2.) potvrdili primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a predseda VÚC Peter Chudík.
viac
16.03.2019
TSK pri zavádzaní Integrovaného dopravného systému nadväzuje spoluprácu so ŽSK
Na základe podpísaného Memoranda o spolupráci sa v stredu 13. marca 2019 uskutočnilo na pôde župného úradu v Trenčíne pracovné stretnutie, ktorého hlavnou témou bola ďalšia možná vzájomná spolupráca oboch krajov v oblasti integrovanej dopravy.
viac
11.01.2020
SZĽH a ŽSK podpísali memorandum, zahŕňa aj vznik hokejovej akadémie
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a predsedníčka ŽSK Erika Jurinová podpísali v stredu 8. januára Memorandum o spolupráci. Podpisom okrem iného deklarovali vôľu vybudovať hokejovú akadémiu pri Strednej športovej škole v Žiline, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.42 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.74 %