Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
21.11.2016 11:05

Trenčiansky samosprávny kraj odštartoval spoluprácu s mladými podnikateľmi


Ilustračná snímka. (int.).


Uľahčiť mladým podnikateľom vstup do sveta biznisu bolo hlavným cieľom podpisu memoranda o spolupráci medzi Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK) a Združením mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS). Memorandum minulý týždeň podpísali predseda TSK Jaroslav Baška a predseda ZMPS Ján Solík.


Symbolický podpis memoranda o spolupráci má viesť k sérii aktivít a krokov medzi TSK a ZMPS, ktoré pomôžu vyrásť novej generácii mladých podnikateľov v regióne. Aktivizovať mladých ľudí chce kraj okrem podpory aktivít ZMPS v regióne aj vytvorením priestoru pre budúcich podnikateľov na vyjadrenie ich požiadaviek a očakávaní. Uľahčiť vstup mladým do sveta biznisu má aj príprava kľúčových dokumentov na základe interakcie kraja s podnikateľskou verejnosťou.       

"Od podpisu memoranda si sľubujeme vzájomné informovanie sa o aktivitách oboch strán a podelenie sa o skúsenosti začínajúcich podnikateľov pri vstupe na trh. Chceme vedieť, čo sa dá v podnikateľskom prostredí zlepšiť, prípadne ako uľahčiť mladým rozbehnúť vlastný biznis," uviedol Baška.      

Prínos spolupráce so samosprávnym krajom vidí predseda ZMPS Solík v niekoľkých oblastiach. "Jednou z nich je vzdelávanie. Keďže samosprávne kraje majú vo svojej pôsobnosti stredné školstvo, tak primárne hovoríme o podnikateľskom vzdelávaní v stredných školách. Ďalšou rovinou je podpora kreatívneho priemyslu a rozvoj podnikania s vlastným talentom bez ohľadu na to, v akom geografickom prostredí sa človek nachádza," dodal Solík s tým, že je dôležité vytvoriť podmienky, aby mladí a šikovní ľudia dokázali naplno využiť svoj potenciál.      

Združenie mladých podnikateľov Slovenska má v súčasnosti viac ako 200 členských firiem v celej SR. Založené bolo v roku 2010 s vymedzením vekovej hranice svojich členov do 40 rokov. K hlavným aktivitám združenia patrí výmena skúseností medzi podnikateľmi, vzájomný networking, profesionálny mentoring či pomoc pri financovaní úvodných fáz podnikania.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Príklad spolupráce v rámci duálneho vzdelávania
Súkromná Stredná odborná škola DSA v Trebišove bude vychovávať budúcich vodohospodárov.
viac
16.06.2017
Bratislave s bikesharingom pomôže Slovnaft
Systém zdieľania verejných bicyklov (bikesharing) vybuduje Bratislava v spolupráci so Slovnaftom. Memorandum o spoločnej realizácii bikesharingu podpísal 14. júna primátor hlavného mesta SR Bratislava Ivo Nesrovnal s predstaviteľmi spoločnosti SLOVNAFT, a.s.
viac
16.03.2019
TSK pri zavádzaní Integrovaného dopravného systému nadväzuje spoluprácu so ŽSK
Na základe podpísaného Memoranda o spolupráci sa v stredu 13. marca 2019 uskutočnilo na pôde župného úradu v Trenčíne pracovné stretnutie, ktorého hlavnou témou bola ďalšia možná vzájomná spolupráca oboch krajov v oblasti integrovanej dopravy.
viac
24.06.2019
Univerzita Mateja Bela je partnerom Banskobystrického samosprávneho kraja
Banskobystrický samosprávny kraj bude užšie spolupracovať s Univerzitou Mateja Bela vo výmene informácií a vo výskume, ktorý je súčasťou aktívnej politiky župy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %