Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
01.04.2020 06:20

Technické služby v Prešove obnovili jarné upratovanie v meste


Snímka zdroj: (tasr).


Technické služby mesta Prešov od stredy obnovujú jarné upratovanie v meste, ktoré bolo pozastavené 16. marca. Zber objemného odpadu z domácností budú vykonávať prostredníctvom veľkoobjemových kontajnerov. Informovala o tom tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.


Kontajnery pristavia podľa odsúhlaseného harmonogramu pre tohtoročné jarné upratovanie. „V novom harmonograme sú upravené termíny začiatku druhého, tretieho a štvrtého cyklu jarného upratovania. Prvý cyklus bol zabezpečený v pôvodnom termíne od 11. marca. Ďalšie tri cykly budú v termínoch od 1. apríla, 15. apríla a 22. apríla. V prípade dodatočných požiadaviek poslancov mesta a obyvateľov bude doplnkový piaty cyklus jarného upratovania realizovaný v termíne od 29. apríla,” uviedla Šitárová s tým, že pre jarné upratovanie bude pristavených celkovo 105 veľkoobjemových kontajnerov.      

Budú podľa jej slov k dispozícii do naplnenia, respektíve maximálne počas siedmich dní. „Je možné do nich vkladať objemný odpad z domácností a verejných priestranstiev, ako sú nábytok, koberce, matrace, vyradenú sanitu a podobne. Nie je možné tam vkladať biologicky rozložiteľný odpad, ako sú konáre, tráva, lístie, odrezané časti vetiev, zvädnuté rastlinné časti, opadané ovocie, zvyšky zeleniny a podobne. Tento odpad je možné položiť vedľa kontajnera alebo bezplatne odovzdať na zberné dvory na Bajkalskej a Jesennej ulici,” povedala Šitárová.      

Do rozmiestnených veľkoobjemových kontajnerov sa tiež nesmie vkladať nebezpečný odpad, ako sú akumulátory, autobatérie, žiarivky a obaly z farieb. Rovnako ani elektroodpad, čiže chladničky, mrazničky, sporáky, televízory či osobné počítače.     

„Takýto odpad môžu občania bezplatne odovzdať a uložiť na zberných dvoroch na Bajkalskej a Jesennej ulici v pondelok až sobotu v čase od 9.00 do 17.00 h,” dodala Šitárová.      

Na zberné dvory môžu ľudia vstupovať len s nasadeným ochranným rúškom a rukavicami a môžu tam stráviť len čas nevyhnutný na odovzdanie dovezeného odpadu a na zaznamenanie požadovaných údajov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne na budúci týždeň
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne 10. januára. Mestská rozpočtová organizácia Mestské hospodárstvo a správa lesov ich bude zbierať vždy v utorok až do 14. februára.
viac
12.06.2020
Jarné upratovanie mesta pokračuje v sobotu na Sihoti
V Trenčíne pokračuje v sobotu (13. 6.) organizované jarné upratovanie mesta na sídlisku Sihoť. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.
viac
27.08.2020
Obec Čečejovce svojpomocne zriadila zberný dvor
Eliminovať čierne skládky vo svojom katastri chce obec Čečejovce v okrese Košice-okolie prostredníctvom zberného dvora, ktorý zriadila. Otvorili ho v polovici júna, odvtedy z neho vyviezli 12 veľkoobjemových kontajnerov odpadu.
viac
11.02.2021
Zvýšenou osvetou i prístupom sa mení odpadová politika v Beluši
Problematika odpadového hospodárstva je jednou z aktuálnych a dlhodobých oblastí, v ktorej musia samosprávy vynaložiť nemalé úsilie na dosiahnutie zníženia množstva odpadu a zvýšeniu podielu separácie. Dôležitú úlohu zohráva aj osveta medzi občanmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %