Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
23.05.2024 11:05

Susedský festival Láskavá Stupava prinesie súdržnosť i prepájanie komunít


Ilustračný výrez programu


Susedský festival Láskavá Stupava prepojí v sobotu (25. 5.) obyvateľov, mimovládne organizácie, podnikateľský sektor, samosprávu i návštevníkov. Prinesie remeselné trhy, umelecké workshopy, koncerty, detské dielne, diskusie či športové hry. Nahliadnuť bude možné aj do málo objavených zákutí mesta.


"Je to priestor, kde ľudia spolu zažijú pekné chvíle, spoznajú sa. Veríme, že takto môžeme prispieť k tomu, aby tí aktívnejší pretavili svoju energiu do ďalších menších či väčších prínosných projektov v meste," hovorí organizátorka Zuzana Jurčová z komunitného centra Makovice v Stupave.         

Pripravené sú remeselné trhy a umelecké workshopy, ale aj diskusia o susedstvách v minulosti a židovskej komunite v Stupave. Chýbať nebudú komentované prehliadky kalvárie alebo kaštieľskej kaplnky, člnkovanie na jazere, ukážka výcviku psov alebo výroba recyklovaného papiera. Súčasťou budú tiež športové hry, módny bazár alebo škola líčenia, cestovateľská prednáška, výroba prírodnej drogérie, divadielko pre deti alebo poradňa interiérového dizajnu.         

Festival nadväzuje na predchádzajúce podujatia v Stupave a spája jej obyvateľov, neziskové organizácie, samosprávu aj podnikateľský sektor. Podujatie má prepojiť susedstvá v regióne, nových a starých obyvateľov či rôzne vekové a záujmové skupiny. Rovnako má za cieľ posilňovať aktívnu lokálnu komunitu.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.05.2016
Stredoveké mesto Hainburg ožije festivalom
Príďte zažiť dych berúce bitky žoldnierov, výstrely z kanónov, ohňovú šou a mnoho iného. Potulní hudobníci, cirkusanti, akrobati na chodúľoch a artisti predvedú svoje neuveriteľné kúsky.
viac
22.06.2016
12. ročník Festivalu frankovky sa uskutoční už tento víkend
Festival frankovky je jedným z podujatí bratislavskej samosprávy, ktorým sa snaží oživiť bohaté vinohradnícke a vinárske tradície tohto regiónu. Uskutoční sa v dňoch 24. - 26. júna 2016 na Primaciálnom námestí v Bratislave.
viac
04.08.2016
Festival partnerských miest Žiliny – Deň európskej kultúry 2016
Mesto Žilina pozýva na Deň európskej kultúry 2016, ktorý sa uskutoční v piatok 5. augusta 2016 od 14:30 hod. na Mariánskom námestí.
viac
17.06.2022
Záhorie ponúka cez víkend koncert, rozprávkovú cestu, festival aj cyklistiku
Záhorie ponúka cez víkend (18. a 19. 6.) program, ktorý okrem podujatí ako koncert, festival či cyklistické preteky ponúkne aj dve nové výstavy pre milovníkov umenia. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %