Michalská ulica.
Štyri staromestské verejné priestory, ktoré boli doteraz bezmenné, budú mať svoje mená.
Rozhodlo sa o tom na dnešnom Miestnom zastupiteľstve mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, pričom zmeny iniciovali skupina občanov-aktivistov (Podchod študentov 16. novembra 1989), občianske združenie (Park Gábora Barossa) a Židovská náboženská obec (Schody rabína Armína Friedera a Podchod pamäte). „Staré Mesto všetky pomenovania víta, majú obsah, sú priliehavé a nechýba im ani hodnotový a historický presah,“povedala k pripravovaným zmenám starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová.
Park situovaný v priestore medzi Gajovou, Alžbetínskou, Dobrovičovou a zadnou stranou Štúrovej ulice sa stane Parkom Gábora Barossa. Park doteraz Bratislavčania poznali pod neformálnymi a nepresnými názvami ako Park na Šafku, Park na Šafárikovom námestí, príp. Landererov park. Návrh na pomenovanie parku po uhorskom ministrovi prišiel od OZ Petržalský okrášľovací spolok. Má historické opodstatnenie, v 19. storočí sa Štúrova ulica volala Barossova ulica (Baross-utca). Gábor Baross bol uhorským ministrom priemyslu a dopravy a okrem iného bol aj iniciátorom postavenia Starého mosta.
Schody, ktoré tvoria spojnicu medzi Židovskou ulicou (pôvodne tu žili členovia ortodoxnej židovskej komunity) a podchodom vyúsťujúcim v lokalite Rybného námestia (stála tu Neologická synagóga) sa budú volať Schody rabína Armína Friedera. Bude to prvý verejný priestor v Bratislave pomenovaný po niektorom z mnohých výrazných predstaviteľov židovskej komunity, ktorá po stáročia tvorila integrálnu etnickú súčasť mesta.
Podchod pre peších pod mostom SNP (nadväzuje na schody zo Židovskej ulice a prepája ich tak s miestom kde stojí Pamätník holokaustu na Rybnom námestí) sa stane Podchodom pamäte. Iniciatíva pomenovať schody a podchod vyšla zo strany Židovskej náboženskej obce Bratislava.
Posledná zmena, pomenovanie podchodu pod Hodžovým námestím, je odkazom na dôležité, ale menej známe udalosti v našej modernej histórii. Podchod študentov 16. novembra 1989 pripomína nepovolenú demonštráciu vysokoškolských a stredoškolských študentov, ktorí sa v predvečer 17. novembra zišli na vtedajšom Mierovom námestí, aby vyjadrili odpor voči vtedajšiemu režimu. Z námestia prešli práve týmto podchodom na Poštovú ulicu, pokračovali na námestím SNP, Klobučníckou ulicou až k budove vtedajšieho ministerstva školstva na dnešnej Dobrovičovej ulici. Vytvorili ľudskú reťaz a volali po demokracii. Téma pomenovania podchodu po pochode študentov vzišlo z iniciatívy jeho účastníkov a organizátorov – Dagmar Fülle, Miroslav Kováčik, Milica Matejková, Mária Miková, Milan Novotný, Marián Sedlák, Richard Sladký, Radoslav Števčík, Boris Strečanský a Pavol Vitko.