Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
24.01.2017 10:44

Stredoškoláci budú rozhodovať o Fiktívnej krajine


Ilustračná snímka: (int).


Spojiť teóriu s praxou a dať stredoškolákom právomoc i zodpovednosť za rozhodovanie o Fiktívnej krajine. To je ambícia kurzu, ktorý v Moravskom Svätom Jáne organizuje Stredoškolská študentská únia Slovenska.


Projekt dá šancu prihláseným stredoškolákom vžiť sa do úlohy poslanca a rozhodovať o osude Fiktívnej krajiny. Kurz sa zaoberá fungovaním legislatívneho procesu, tvorby zákonov, venuje sa otázkam politológie i ekonómie. Nadobudnuté vedomosti následne môžu účastníci projektu aplikovať na fiktívne zmeny už prijatých zákonov SR. "Ide o dokonalú príležitosť, ako zlepšiť vlastné prezentačné a rétorické schopnosti a naplno využiť svoju kreativitu," píše únia na svojom webe.      

Kurz sa uskutoční od 9. do 12. februára, záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom sociálnej siete projektu do 1. februára.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.01.2017
Žiaci sa môžu zapojiť do súťaží Zelený svet a Múdra príroda 2017
Ministerstvo životného prostredia vyhlásilo 22. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže, ktorej cieľom je vštepovať chlapcom a dievčatám vzťah k prírode a životnému prostrediu formou budovania návykov a zručností v umeleckom prejave.
viac
10.05.2017
Vzdelávací ekoprogram Zelená škola hľadá nových záujemcov
Už 13. ročník najväčšieho vzdelávacieho ekoprogramu Zelená škola, sa na Slovensku začne realizovať v školskom roku 2017/2018. Program prináša medzi žiakov priateľské vzťahy, zmenu myslenia a správania, zmysluplne využitý čas, nadšenie a optimizmus.
viac
03.12.2020
Vzdelávací program pre odborných a pedagogických zamestnancov škôl
Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie v rámci Národného projektu Štandardy otvára vo februári 2021 tretie kolo vzdelávacieho programu „Inovatívne prvky v kariérovej výchove a kariérovom poradenstve pre školy”.
viac
06.04.2021
Pripomienkovanie národného projektu „Slovensko v mobile“
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky sprístupňuje na verejné pripomienkovanie projektovú dokumentáciu k národnému projektu „Slovensko v mobile“. Pripomienky je možné zasielať do 19. 4. 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %