Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
06.04.2021 03:15

Pripomienkovanie národného projektu „Slovensko v mobile“


Ilustračná snímka.


Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky sprístupňuje na verejné pripomienkovanie projektovú dokumentáciu k národnému projektu „Slovensko v mobile“. Pripomienky je možné zasielať do 19. 4. 2021.


Slovensko v mobile je projektom sprístupnenia elektronických služieb štátu použitím mobilného prístupového kanálu s výhodami natívnej mobilnej aplikácie na registrovaných zariadeniach. Služby budú dostupné občanom, fyzickým aj právnickým osobám. Cieľom je v súlade s odporúčaniami EÚ rozšíriť možnosti autentifikácie fyzickej osoby pri používaní služieb eGovernmentu a umožniť osobe využiť na autorizáciu vo vybraných prípadoch mobilné zariadenie.

Hlavným cieľom je uviesť do života aplikáciu, ktorá občanovi zjednoduší spôsob používania elektronických služieb štátu. Zároveň však s použitím zariadení, ktoré má občan stále so sebou, ho informovať o službách. Aplikácia bude slúžiť ako inteligentná schránka správ a úložisko dokumentov, ktoré fyzická osoba potrebuje. Postupne bude ponúkať služby vybraných životných situácií, kedy občan interaktívne komunikuje so štátom spôsobom, kde validuje alebo dopĺňa chýbajúce údaje, ktoré štát nemá. Aplikácia bude i nástrojom, ktorý umožní štátu budovať a používať proaktívne služby.

Online prezentáciu projektu sa uskutoční dňa 8. 4. 2021 v čase od 13:00 h do 14:30 h. V prípade záujmu, nahláste Vašu účasť na nižšie uvedenú mailovú adresu do 7. 4. 2021 12:00 h.

Verejné prerokovanie projektu, formou online stretnutia, sa uskutoční dňa 21. 4. 2021, čas bude upresnený v pozvánke na verejné prerokovanie. Záujem o účasť na verejnom prerokovaní, prosím, nahláste na nižšie uvedenú mailovú adresu do 15. 4. 2021 12:00 h., následne Vám bude zaslaná pozvánka.

Váš záujem o účasť na prezentácii projektu (8. 4. 2021), na verejnom prerokovaní projektu (21. 4. 2021) a Vaše pripomienky k projektu Slovensko v mobile zasielajte prosím na e-mailovú adresu: katarina.ormandyova@vicepremier.gov.sk. Pripomienky zasielajte v štruktúrovanej forme prostredníctvom vyplnenia nižšie uvedeného formuláru do 19. 4. 2021, 15:00 h.

Dokumenty k projektovému zámeru a formulár na pripomienkovanie nájdete TU 

Autor: (MIRRI SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.11.2020
ZMOS predstavil zásadné pripomienky k výnosu o rozdeľovaní výnosu dane
Združenie miest a obcí Slovenska adresovalo rezortu školstva zásadné a pre samosprávu principiálne pripomienky k nariadeniu vlády o rozdeľovaní výnosu dane z príjmov územnej samospráve. Podľa združenia sa rezort školstva už 5 rokov prizerá na problémy namiesto toho, aby ich riešil.
viac
11.12.2020
Ďalšia idea národnostného dištančného vzdelávania spojí výučbu a kultúru
Jókaiho divadlo v Komárne v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR podporí dištančné vzdelávanie pre školy s vyučovacím jazykom maďarským.
viac
29.12.2020
Prieskum využívania digitálnych služieb v online priestore
Sekcia digitálnej agendy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pripravila a spustila dotazník na zistenie názorov a skúseností s poskytovaním alebo využívaním digitálnych služieb v online priestore. Zapojiť sa môžete do 14. januára 2021.
viac
22.01.2021
Z programu cezhraničnej spolupráce smerujú na východ SR 3 milióny eur
Podpora kultúry, vedeckej spolupráce v oblasti životného prostredia či výstavba cyklotrás. Práve na takéto projekty budú smerovať 3 milióny eur cez Nástroj európskeho susedstva medzi Maďarskom, Slovenskom, Rumunskom a Ukrajinou (ENI CBC HU-SK-RO-UA).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %