Streda 15.07.2020
Dnes má meniny 
Henrich
°C
17.05.2017 03:00

Školáci, súťažte! Digitálny pracovný zošit vás s triedením odpadu aj zabaví


Pri jednej z úloh v digitálnom pracovnom zošite musí žiak priradiť zobrazené položky k správnemu kontajneru.


Pre školopovinné deti je tu nová online pomôcka - digitálny pracovný zošit, ktorý ich naučí triediť.


Digitálny pracovný zošit je plný zábavných úloh. „Tí, ktorí ich vyplnia, budú zaradení do žrebovania a môžu od nás získať športovú výbavu na leto,“ informovala riaditeľka pre komunikáciu a marketing OZV ENVI – PAK, Silvia Nosálová. „Víťazov vylosujeme počas Dňa detí.“

Žiaci základných a stredných škôl sa môžu do súťaže prihlasovať v období od 16. mája od 10. hodiny do 1. júna na webovej stránke http://www.triedime.sk/digitalny-pracovny-zosit/ . Po vyplnení úloh v zošite nasleduje dotazník, ktorým sa môže každý školopovinný žiak prihlásiť do súťaže. Pri hre nie je dôležitý počet bodov, dôležité je prísť až do konca a získať poznatky o triedení odpadov. ENVI – PAK zverejní výsledky hneď po losovaní na stránke www.triedime.sk.

„Okrem detí všetkých vekových skupín môžu pracovný zošit využívať aj učitelia a  environmentálni pracovníci v školách pri vyučovaní,“ doplnila S. Nosálová. „Vzdelávanie hrou je dobrý spôsob výučby. Nenudí a naučí.“

 

Autor: (pš)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Denne posúvame odpadovú gramotnosť, aby Slováci triedili viac
Od septembra zatiaľ preškolených 206 základných a 234 materských škôl – taká je bilancia organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK o ozrejmovaní správneho separovania odpadov v slovenských domácnostiach a všetkého čo s tým súvisí.
viac
17.01.2017
Slovensko je s triedením odpadov na začiatku dlhej cesty
„Ľudia musia pochopiť zmysel triedenia odpadov a začať sami od seba,“ hovorí riaditeľka pre komunikáciu a marketing v a.s. ENVI - PAK Silvia Nosálová.
viac
23.01.2017
Ľahostajnosť, apatia a nezáujem. Taký je svet v detských videách
Dve prvé miesta a špeciálna cena. Taká je bilancia súťaže o Skvelé zelené video, v ktorej mali žiaci základných škôl ukázať, čo vedia o triedení odpadu a jeho recyklácii.
viac
10.04.2017
Cez žiakov učí škola triediť aj rodičov a starých rodičov
Už osem rokov sa pozoruhodným spôsobom pedagógovia kremnickej Základnej školy na Angyalovej ulici venujú environmentálnej výchove žiakov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %