Štvrtok 04.03.2021
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
30.10.2020 02:15

Samospráva vysadí viac ako 70 stromov


Smrek pichľavý (Picea pungens).


Viac než 70 stromov vysadí na verejných priestranstvách počas najbližších týždňov samospráva Lučenca. Na sociálnej sieti o tom informovala primátorka Alexandra Pivková.


„V meste Lučenec sa pracuje na zveľaďovaní zelene aj počas náročných a intenzívnych príprav na plošné testovanie obyvateľov. Plánujeme vysadiť viac ako 70 stromov. Smrek pichľavý bude časom slúžiť ako vianočný stromček. Vysadený bude na Fiľakovskej ceste, Ulici Vajanského a v mestskej časti Opatová,“ konkretizovala primátorka.      

Dodala, že zároveň v meste vysadia rôzne zmesi trvaliek a jarných i letných cibuľovín, ktoré budú kvitnúť od skorej jari do neskorej jesene.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2017
Trnava má už málo miesta na výsadbu nových stromov
V Trnave sa začína prejavovať nedostatok miesta na výsadbu nových stromov na mestských pozemkoch. Mohutná výsadba v uplynulých troch rokoch takmer vyčerpala možnosti sadiť ďalšie dreviny na plochách, ktoré má samospráva vo vlastníctve. Preto sa radnica začala obzerať po alternatívach.
viac
12.11.2018
Farebný kvetinový svet začína v jeseni
V prešovských kvetinových záhonoch pribúdajú v týchto dňoch tisíce nových kvetov, trvaliek a cibuľovín. Tie farebne skrášlia ulice mesta počas budúceho roka.
viac
19.06.2020
Z peňazí za výrub stromov mesto vybuduje park v Kanaši
Za výrub stromov v súvislosti s výstavbou severného obchvatu Prešova získalo mesto Veľký Šariš od Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) 1,8 milióna eur. Peniaze chce použiť na viaceré projekty.
viac
04.11.2020
Mesto vysadilo v Horskom parku tisíce nových sadeníc
Hlavné mesto Bratislava vysadilo uplynulý víkend v Horskom parku tisíce nových sadeníc. Počas novembra by mali pribudnúť aj ďalšie stromy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %