Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
13.03.2021 01:10

Šaľa chce pokračovať v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Šaľa


Šalianska radnica pripravuje II. etapu zmeny svojho odpadového hospodárstva. V rámci nej bude pokračovať v budovaní stojísk s polopodzemnými kontajnermi.


Prvé stojiská boli postavené v mestskej časti Veča ešte v roku 2018. Po pozitívnych skúsenostiach chce magistrát postaviť kontajnery aj v ďalších častiach mesta. „V rámci prvého kroku sa pripravila dokumentácia na 14 nových stojísk na uliciach Dolná, P. J. Šafárika, Orechová, Kukučínova, Budovateľská a Hlavná. Stojiská sa budú budovať postupne, podľa finančných možností mestského rozpočtu,“ uviedla hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.       

Z vyprojektovaných stojísk chce mesto v tomto roku vybudovať tri, termín ich výstavby je na druhý polrok. „Budovaním polopodzemných kontajnerov s väčšou kapacitou bude postupne redukovaný počet existujúcich stojísk. Ďalším prínosom bude, že sa tak uvoľnia plochy na nové parkovacie miesta,“ doplnila Hanesová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.12.2018
Mesto dokončilo osádzanie nových polopodzemných kontajnerov
Šalianska radnica ukončila v týchto dňoch v mestskej časti Veča osádzanie nových polopodzemných kontajnerov na odpad. Vďaka ich veľkej kapacite sa počet kontajnerových stojísk znížil z pôvodných 30 na 17.
viac
17.12.2018
Senica: Mesto má prvé polopodzemné kontajnery
Mesto Senica zrealizovalo na Ulici Janka Kráľa prvé polopodzemné kontajnery. TASR informoval vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Senici Ivan Šteffek.
viac
08.02.2020
Stojiská kontajnerov bude mesto monitorovať kamerami
Stojiská kontajnerov v Šali budú monitorovať kamery. Radnica už obstarala sedem kusov, v krátkom čase ich chce rozmiestniť v najproblémovejších lokalitách v mestskej časti Veča.
viac
10.02.2021
Prievidza chce vybudovať zapustené kontajnery v ďalších lokalitách mesta
Prievidzská samospráva plánuje vybudovať zapustené kontajnery na odpad v ďalších lokalitách mesta. Pribudnúť by mali na Zapotôčkach v Novom Meste a Necpaloch.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %