Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
15.02.2022 10:30

Rok 2022 prinesie do L. Mikuláša aj tradičné podujatia


Ilustračná snímka: (tasr).


Tradičné Stoličné dni či Mikulášsky jarmok by nemali chýbať medzi tohtoročnými podujatiami v Liptovskom Mikuláši.


Primátor mesta Ján Blcháč ubezpečil, že robia všetko pre to, aby tieto ešte pred dvomi rokmi nosné podujatia, ktoré sa tešili veľkej popularite medzi verejnosťou, kvalitne pripravili.

Uskutoční sa aj Mikulášske leto s programom pre rôzne skupiny obyvateľov a návštevníkov mesta. "Leto otvorí detský rozprávkový festival Za siedmimi horami, raz do týždňa oživí okolie fontány Metamorfózy hudobné popoludnie. Múzejníci sa už v tomto období tešia na Letné kino. Prázdninové piatky budú patriť koncertom alebo divadelným predstaveniam," priblížila hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. Dodala, že záver leta oslávia tradičným Švábkafestom. Organizácia všetkých podujatí však podľa jej slov podlieha aktuálnym epidemiologickým opatreniam.

Počas nasledujúcich mesiacov sa referát marketingu na mestskom úrade zameria na akcie, ako sú Švábkafest či Cykloraňajky. Tieto podujatia sa podarilo zorganizovať aj v minulom roku.

Mestské múzeum venuje celý tento rok 200. výročiu narodenia Janka Kráľa, po ktorom nesie svoje meno. Pri tejto príležitosti rekonštruujú expozíciu a chystajú sériu podujatí. "Exteriérovú výstavu, inscenované pásmo, vedeckú konferenciu či výtvarnú a literárnu súťaž doplnia aj aktivity Matice slovenskej," povedala hovorkyňa s tým, že pre verejnosť pripravujú napríklad hraný filmový dokument, ktorý mapuje život Janka Kráľa.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.10.2019
Mesto Liptovský Mikuláš pripravuje cintoríny na blížiace sa sviatky
Pre návštevníkov cintorínov pripravili liptovskomikulášska samospráva a verejnoprospešné služby (VPS) potrebný servis na najbližšie dni. Predĺžené otváracie hodiny, predaj smútočného sortimentu či nové informačné tabule ponúka najnavštevovanejší hlavný Vrbický cintorín.
viac
05.09.2020
Najviac peňazí z mestskej kasy má budúci rok ísť na školstvo
Rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na budúci rok je už v príprave. Budú z neho financovať školstvo, miestne komunikácie aj odpadové hospodárstvo. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
15.06.2021
Žilinský kraj nesúhlasí s navrhovaným reformným plánom nemocníc
Minulý týždeň na verejnosť prenikli správy o pripravovanej reforme nemocníc z dielne Ministerstva zdravotníctva SR. Jej výsledkom by malo byť aj preradenie župných nemocníc v Dolnom Kubíne a Liptovskom Mikuláši na komunitnú úroveň, čo by v praxi prinieslo zatvorenie viacerých oddelení.
viac
04.11.2022
V Liptovskom Mikuláši vytriedili počas jesenného upratovania 123 ton odpadu
Obyvatelia Liptovského Mikuláša vytriedili počas jesenného upratovania 123 ton odpadu. Objemný a zelený odpad mohli počas siedmich dní vyhodiť do 21 veľkokapacitných kontajnerov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %