Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
05.09.2020 11:55

Najviac peňazí z mestskej kasy má budúci rok ísť na školstvo


MsÚ v Liptovskom Mikuláši


Rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na budúci rok je už v príprave. Budú z neho financovať školstvo, miestne komunikácie aj odpadové hospodárstvo. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


Na tvorbe základného dokumentu mesta začala v týchto dňoch pracovať skupina ekonómov, gestorov a zástupcov mestských organizácií. Jeho príprava im bude trvať niekoľko mesiacov. "Najviac peňazí z mestskej pokladnice má v budúcom roku ísť na školstvo. Mesto nezabudne ani na legislatívne novinky, preto sa pripravia financie aj na skvalitnenie nakladania s odpadmi. Taktiež sa ujde na opravy niektorých úsekov ciest a chodníkov," priblížila hovorkyňa.       

V budúcoročnom rozpočte finančníci prvýkrát zoberú do úvahy možné náklady na pandémiu. Podľa hovorkyne mesta zohľadnia aj doterajšie dosahy ochorenia COVID-19 na mestskú kasu. Zároveň rozpočet nastavia tak, aby sa mesto vedelo vyrovnať s prípadnými ďalšími vlnami nového koronavírusu. "Pri týchto okolnostiach môžeme označiť rozpočet ako šetriaci. Nebudeme však nijako obmedzovať poskytovanie služieb obyvateľstvu ani chod mesta, chystáme sa dokonca aj do investičných akcií," zhodnotila Čapčíková.       

Radnica je podľa hovorkyne už niekoľko rokov úspešná pri získavaní externých zdrojov financovania rôznych projektov. V budúcom roku sa to prejaví na realizácii viacerých projektov, ktoré majú zlepšiť infraštruktúru. Mesto sa na týchto projektoch bude finančne podieľať len v nízkej miere. V roku 2021 tak obyvateľov čaká revitalizácia vnútrobloku na Nábreží Dr. Aurela Stodolu. Stavať budú tretiu etapu vnútromestskej cyklotrasy na Štefánikovej ulici, realizovať cyklochodník do Liptovskej Ondrašovej a podporia aj výstavbu atletického štadióna. "Zrealizujeme projekt budovania školských dažďových záhrad. Pre deti a učiteľov zmodernizujeme odborné učebne v piatich základných školách," zhrnul zástupca primátora mesta Rudolf Urbanovič.        

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.10.2019
Mesto Liptovský Mikuláš pripravuje cintoríny na blížiace sa sviatky
Pre návštevníkov cintorínov pripravili liptovskomikulášska samospráva a verejnoprospešné služby (VPS) potrebný servis na najbližšie dni. Predĺžené otváracie hodiny, predaj smútočného sortimentu či nové informačné tabule ponúka najnavštevovanejší hlavný Vrbický cintorín.
viac
30.10.2020
Tri grácie chce radnica vrátiť na Námestie mieru
Súsošie Tri grácie, ktoré do roku 2016 zdobilo Námestie mieru v Liptovskom Mikuláši, čaká na opätovnú inštaláciu v depozitári mestského múzea.
viac
12.10.2022
Rozpočet mesta na rok 2023 bude rozvojový
Rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na rok 2023 bude rozvojový. Potvrdila to hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
28.09.2023
Mesto pripravuje výstavbu nájomných bytov, prvým krokom je prieskum
Liptovskomikulášska radnica spustila prieskum zameraný na nájomné bývanie. Výsledky ukážu, o aký typ bývania majú obyvatelia záujem. Ešte v tomto roku vyberú vhodné miesto pre výstavbu. V súčasnosti diskutujú najmä o Palúdzke a o lokalite Pod Stráňami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %