Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
29.11.2019 05:10

Rekonštrukcia MŠ na Važeckej ulici si vyžiadala viac ako milión eur


MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou. Zdroj: mesto Prešov


Materská škola (MŠ) na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu detí i predškolákov.


Radnica ju dala zrekonštruovať za viac ako milión eur. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.       

Tak ako v prípade MŠ na Čapajevovej ulici, aj v prípade MŠ na Važeckej ulici bolo podľa jej slov prioritou mesta najmä rozšíriť kapacitu MŠ a budovu obnoviť tak, aby bola nielen energeticky úspornejšia, ale aby sa vytvorilo estetické a moderné prostredie na skvalitnenie výučby pre deti.       

"MŠ na Važeckej ulici nutne potrebovala rekonštrukciu a veľmi ma teší, že sa nám ju aj úspešne podarilo zrealizovať. Verím, že z vynovenej škôlky majú radosť nielen deti, ale aj ich rodičia a učiteľky," uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.       

V MŠ na Važeckej ulici sa rozšírila kapacita o 23 detí, a to prehodnotením dispozičného riešenia a prepojením niektorých miestností. Zateplením, výmenou okien, rekonštrukciou osvetlenia a vykurovacieho systému, ale aj inštaláciou núteného vetrania s rekuperáciou a realizáciou ďalších potrebných opatrení sa podľa radnice ročne zníži spotreba energie v škôlke približne o 322.000 kWh.      

"V rámci rekonštrukcie objektov s učebňami pre deti i hospodárskej budovy boli zateplené obvodové steny, vymenené vonkajšie parapety, výťah, zateplila a opravila sa strecha a vymenili sa aj klampiarske a zámočnícke prvky. Pribudli nové sociálne zariadenia, vrátane obkladov a dlažieb, ale aj nové panelové vykurovacie telesá, osvetlenie, okná a dvere," doplnila Šitárová s tým, že pri rekonštrukcii budovy sa dbalo i o vizuál fasády a materská škola tak po rekonštrukcii pripomína detskú stavebnicu.

Stavba spĺňa podmienku bezbariérovosti. V areáli MŠ pribudlo aj nové detské ihrisko s multifunkčnou zostavou a protišmykovým povrchom, kde nechýbajú šmykľavka, detská besiedka, počítadlá či pieskoviská.      

Mesto Prešov na projekt získalo finančné prostriedky z dvoch zdrojov – Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a Operačného programu Kvalita životného prostredia. Rekonštrukciu MŠ Važecká realizovala stavebná spoločnosť Movyrob. Celkové náklady boli v objeme viac ako jeden milión eur, z toho poskytnutá výška nenávratného finančného prostriedku (NFP) bola vo výške viac ako 950.000 eur. Zvyšné náklady financovalo mesto Prešov z vlastných zdrojov.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2016
LED osvetlenie Prešova je víťazom
Rekonštrukcia verejného osvetlenia v meste Prešov zvíťazila v súťaži projektov v oblasti zeleného verejného obstarávania - GPP Award 2016.
viac
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
22.09.2016
Prešov sa rozhodol pristúpiť k iniciatíve Dohovor primátorov a starostov
Znižovanie energetickej náročnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov a podpora inovácií v tejto oblasti sú hlavné piliere iniciatívy Dohovoru primátorov a starostov, ku ktorej sa rozhodlo pristúpiť aj mesto Prešov.
viac
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %